بازدید: 924 | تاریخ انتشار : 2 شهریور 1392
به گزارش  خبرنگار نسیم خنداب به نقل ازخبرگزاری فارس ، ارتش سوریه از روز چهارشنبه عملیات گسترده‌ای با عنوان «سپر پایتخت» برای مقابله با افراد مسلح در ریف دمشق و در منطقه الغوطه الشرقیه آغاز کرده است.

عملیات نیروهای زمینی ارتش بین دو منطقه جوبر و زملکا متمرکز است و ارتش تلاش دارد تا ارتباط تروریست‌هایی که در الغوطه الشرقیه تجمع کرده‌اند را با خارج از این منطقه قطع کند.

ارتش می‌کوشد با ایجاد یک حلقه امنیتی و همچنین تعقیب تروریست‌ها در داخل ریف دمشق زمینه را برای پاکسازی کامل این مناطق فراهم کند.

همچنین ارتش طی این عملیات تلاش می‌کند تا تروریست‌ها را از ورودی‌های پایتخت دور کند و مانع از هرگونه ورود افراد مسلح به شهر دمشق شود.

ارتش سوریه در نظر دارد تا پس از اجرای عملیات‌ مقدماتی با تعداد زیادی از نیروهای پیاده خود وارد مناطقی شود که تروریست‌ها در آنجا حضور دارند.

ارتش تاکنون بارها در ریف دمشق اقدام به عملیات‌هایی علیه تروریست‌ها کرده که طی این عملیات‌ها در وهله اول تروریست‌ها را از دمشق دور کرده است ولی در عملیات جدید خود که گسترده‌تر از عملیات‌های قبلی است، قصد دارد تا عملیات‌های پیشین را تکمیل و اطراف دمشق را پاکسازی کند.

این در شرایطی است که از روز چهارشنبه هفته گذشته که عملیات ارتش کلید خورد، تروریست‌ها با بکارگیری سلاح شیمیایی علیه مردم جنگ روانی گسترده‌ای را علیه دولت دمشق به راه انداخته‌اند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *