بازدید: 788 | تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392
به گزارش نسیم خنداب به نقل از خبرگزاری فارس ، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا و کشورهای غربی، نسبت به تبعات سنگین هرگونه ماجراجویی نظامی علیه سوریه، هشدار داد.
وی که با شبکه تلویزیونی المیادین صحبت می‌کرد، گفت: فشار آمریکا بی‌فایده و وقت تلف کردن است و سوریه از مبارزه با تروریست‌ها دست برنمی‌دارد.
زعبی افزود: حمله به سوریه هیچ‌گاه برای هیچ‌کس ساده نخواهد بود، چراکه چنین حمله‌ای پاسخی جدی خواهد داشت که شعله آن تمام خاورمیانه را به آتش می‌کشد.
آمریکا و کشورهای غربی در چند روز اخیر با این ادعا که دولت سوریه روز چهارشنبه به منطقه «الغوطه» در نزدیکی دمشق حمله شیمیایی کرده، فشارها بر دولت را افزایش داده‌اند. آمریکا امروز یکی از ناوهای خود را نیز در نزدیکی سواحل سوریه مستقر کرده است.


وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در پاسخ به اتهامات کشورهای غربی گفت: دولت سوریه به هیچ وجه، در هیچ منطقه‌ای از سوریه از هیچ‌نوع سلاح هسته‌ای استفاده نکرده است. ارتش در منطقه «جوبر» مخازنی پلاستیکی حاوی مواد شیمیایی کشف کرده که روی آن‌ها عبارت «ساخت عربستان» درج شده است.


وی با اشاره به شواهدی که نشان می‌دهد مخالفان دولت سوریه این حمله را انجام داده‌اند، گفت توسل به تسلیحات شیمیایی، نشان از ناتوانی و یأس مخالفان است.

پیشتر «قدری جمیل» معاون نخست‌وزیر سوریه هم با رد اتهامات، گفته بود دولت از انجام تحقیقاتی شفاف و منصفانه در این مورد، حمایت می‌کند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *