بازدید: 558 | تاریخ انتشار : 9 شهریور 1392
 به گزارش نسیم خنداب؛«دیوید وارد»، نماینده پارلمان انگلیس در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس گفت: من خوشحالم که طرفداران اقدام نظامی (در پارلمان انگلیس) روز گذشته شکست خوردند. من مخالف هر گونه اقدام نظامی هستم و معتقدم که قوت و قدرت ما در سر میز آوردن افراد برای حل این درگیری است.

وی افزود: هیچ کسی نمی‌خواهد تصاویر ناگواری که مداوما از سوریه بیرون می‌‌آیند ببیند، اما پاسخ نظامی فقط اوضاع را بدتر خواهد کرد.

دیوید وارد در ادامه گفت: هر چند که طرفداران اقدام نظامی (در پارلمان انگلیس) شکست خوردند، اما کار واقعی الان شروع شده است. ما همه نیازمند تلاش‌های مضاعف برای ایجاد یک راه حل هستیم.

جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز ساعتی قبل در بیانیه‌ای قبل از آنکه نتایج تحقیقات کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل اعلام شود دولت بشار اسد را در استفاده از سلاح‌های شیمیایی مسئول دانست.

رئیس جمهور آمریکا نیز گفت دولت این کشور هنوز تصمیم نهایی را درباره اقدام نظامی علیه سوریه نگرفته است.
وی افزود: «سلاح شیمیایی سوریه امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کند.»

اوباما اضافه کرد استفاده از این سلاح‌ها چالشی برای جهان و تهدیدی برای متحدین آمریکا در منطقه است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: تیم نظامی اقدام محدود در سوریه را بررسی می‌کند، حمله بلند مدت در سوریه در کار نیست.

دیوید وارد، چندی پیش در صفحه توئیتر خود، رژیم صهیونیستی را «بازنده میدان» و «حکومت نژادپرستی» معرفی کرد.

همین کار «وارد»  باعث شد ،حزب لیبرال دموکرات، عضویت نماینده حوزه انتخابیه برادفورد ایست در مجلس عوام انگلیس را که پیش از این نیز به علت اظهارات ضد اسرائیلی خود و انتقاد از برخورد رژیم اسرائیل با فلسطینی ها با انتقاد مواجه شده بود را تا 13 سپتامبر (22 شهریور) در حزب لیبرال دمکرات به حال تعلیق در آورد.

به وارد گفته شده بود، دیگر به عنوان عضو پارلمانی این حزب تلقی نمی شود.  در پاسخ به این پیغام، وارد ضمن محکوم کردن این تعلیق، آن را «نا متناسب» دانسته و گفته بود، برای اظهارات خود عذرخواهی نخواهد کرد.

اینک و در آستانه حمله احتمالی آمریکا به سوریه، بسیاری دیگر از سیاستمداران مستقل و کارشناسان بین المللی، معتقدند که حمله ایالات متحده به سوریه و به بهانه استفاده از سلاح های شیمیایی از سوی دولت بشار اسد، در واقع امنیت بخشیدن به اسرائیل است.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *