بازدید: 592 | تاریخ انتشار : 16 شهریور 1392

به گزارش نسیم خنداب، طبق جدیدترین نظرسنجی‌های موسسه «گالوپ» تنها 36 درصد از آمریکایی‌ها از اقدام نظامی علیه سوریه، آنهم با این ادعا که نظام «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه علیه مردم کشورش از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده، حمایت می‌کنند.

این نظرسنجی نشان داد که 51 درصد از مردم آمریکا اعلام کردند که با اقدام نظامی علیه سوریه مخالف هستند و 13 درصد دیگر نیز نظر خاصی در این باره نداشتند.

پیشتر در نظرسنجی مشترک «واشنگتن ‌پست» و شبکه «ای بی سی نیوز» که هفته گذشته منتشر شد، 59 درصد از آمریکایی‌ها با اقدام نظامی کشورشان در سوریه مخالف بودند.

نظرسنجی «پیو» نیز نشان داد که 48 درصد از آمریکایی با مداخله نظامی دولت خود در سوریه به دلیل آنچه که استفاده نیروهای اسد از سلاح‌های شیمیایی در نزدیکی در دمشق خواندند، مخالف هستند.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی گالوپ نشان داد که حمایت از اقدام نظامی آمریکا در سوریه بسیار کمتر از حمایت آنها از هرگونه مداخله نظامی آمریکا در کشورهای دیگر در 20 سال اخیر است.

پایگاه «هیل» گزارش کرد که در سال 1999 قبل از مداخله نظامی آمریکا در کوزوو، 43 درصد از آمریکایی‌ها از مداخله نظامی آمریکا در کوزوو حمایت کردند.

این گزارش‌ می‌افزاید که در جنگ افغانستان که درست بعد از حمله 11 سپتامبر آغاز شد با بیشترین حمایت یعنی حمایت 82 درصدی مردم آمریکا آغاز شد.

اوباما به دنبال جلب حمایت کنگره برای اقدام نظامی در آمریکا است و بر اساس برخی نظرسنجی‌ها 45 درصد از دموکرات‌ها از اقدام نظامی آمریکا حمایت می‌کنند ولی تنها 31 درصد از جمهوری‌خواهان و 34 درصد از احزاب مستقل از چنین پیشنهاد رئیس‌جمهور کشورشان حمایت می‌کنند.

نظرسنجی گالوپ در سه و چهار سپتامبر صورت گرفته است و یکهزار و 21 فرد بزرگسال آمریکایی در آن شرکت کردند و با درصد خطای 4 انجام گرفت.

سوال این نظرسنجی این بود که آیا از اقدام نظامی با هدف کاهش توانایی سوریه برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی حمایت می‌کنند یا خیر

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *