بازدید: 775 | تاریخ انتشار : 19 اسفند 1392
دروغ پردازی رژیم صهیونیستی درباره توقیف کشتی ایرانی حامل سلاح در نزدیکی غزه، و واکنش سریع مقامات آمریکایی به آن در بحبوحه مذاکرات هسته ای، از نقشه دقیق دیگری برای نمایش طینت پلید دشمنان جمهوری اسلامی پرده برداشت.
    
 این ماجرا 12 سال پیش نیز تکرار شده بود. در آن زمان و در سال 2002 و در حالی که دولت اصلاح طلب خاتمی با ساده لوحی تمام تلاش خود را برای تنش زدایی با آمریکا به کار بسته بود ناگهان خبر توقیف یک کشتی اسلحه ایرانی در دریای سرخ منتشر شد.

نتیجه ماجرای سال 2002 که البته مقدمات آن چند ماه قبل و در جریان حادثه 11 سپتامبر چیده شده بود، استفاده تبلیغاتی غرب از این موضوع بود به طوری که تنها 26 روز بعد از آن، ایران از سوی آمریکا به عنوان یکی از اعضای محور شرارت خوانده شد.
    
اکنون در حالی که دولت حسن روحانی در سیاست خارجی، همان راه دولت سیدمحمد خاتمی را می رود و مذاکرات هسته ای به روزهای مهم خود نزدیک می شود، همان دروغ پردازی با همان شکل و لعاب تکرار شده و بهانه دیگری به دست آمریکا وو غرب داده است تا آنها این بار نیز هر تصمیمی درباره ایران را مجاز بدانند.

در حالی که معاون وزیر خارجه کشورمان به شدت این دروغ را تکذیب کرده اند اما واکنش آمریکا نشان داد تا چه حد برنامه ریزی برای این ماجرا برای آنها مهم و دقیق بوده است.

سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: «این اقدامات غیرقانونی برای جامعه جهانی قابل قبول نیستند.»

او ادعا کرد: واشنگتن هنوز مشکلات زیادی با ایران دارد؛ ایران حامی سازمان‌های تروریستی و منشأ رفتارهای بد در منطقه است.

آیا همه این ماجراها نشان از همکاری پشت پرده آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان غربی آنها ندارد و برای چندمین بار جنگ زرگری آنها درباره برخی مسائل ظاهری مذاکرات ایران و 5+1 را اثبات نمی کند؟ پس از ماه ها روی خوش نشان دادن و لبخند به آمریکا این بار آنها ایران را در کدام محور قرار خواهند داد؟
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *