بازدید: 1130 | تاریخ انتشار : 19 آبان 1393

یک کارشناس سیاسی گفت:اوباما به دنبال جلب اعتماد مردم آمریکا است و در مقابله با داعش تنها قدرت توانمند در نابودی این گروه را ایران می داند ودر این زمینه دست به هرکاری می زند.

 

حسین رجبی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی دیارآفتاب با اشاره به نامه اخیر اوباما به رهبر معظم انقلاب بیان کرد: از ویژگی این نامه این است که حامیان منطقه ای آمریکا مانند اسرائیل و عربستان از مضمون آن خبری ندارند و همین باعث عصبانیت آنها شده است.


رجبی هدف اوباما از انتشار این نامه را جبران شکست حزبش در انتخابات سنا دانست و افزود:اوباما با سرو سامان دادن به بحث هسته ای ایران به دنبال به دست آوردن اعتمادمردم آمریکا است.


وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف ارسال نامه بدبین نشان دادن چهره ایران در دنیا در صورت عدم توافق در موارد پیشنهادی نامه  می باشد،گفت:آمریکا به خوبی می داند که ایران تنها قدرت توانمند جهان در نابودی داعش است و به همین دلیل به دنبال کمک گرفتن از ایران در بحث داعش می باشد.


این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه آمریکا  به دنبال نابودی داعش باکمک ایران است ،افزود:آمریکا به دنبال برگرداندن وجهه خود در سطح دنیا است وبرای رسیدن به این هدف هرکاری که لازم باشد انجام می دهد.


رجبی با تاکید بر اینکه بیشترین حجم مبادله کالا بین ایران واروپا است ،بیان کرد:اروپا از تحریم ایران ضرر وزیان زیادی کرده و در صدد برداشتن کامل تحریم های ایران است.


وی به ترس اروپا از روسیه و چین اشاره و خاطرنشان کرد:اروپا نمی خواهد بازار های خود را در ایران در اختیار چین و روسیه قرار دهد و به دنبال همین امر، بیشترین سود از رفع تحریم ایران را اروپایی ها خواهند برد.

 

انتهای پیام/

تگها: قدرت, تثبیت, اوباما, انتخابات, رای

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *