بازدید: 542 | تاریخ انتشار : 11 آبان 1394
فرمانده سپاه پاسداران گفت: دشمنان در هر چهار دهه انقلاب اسلامی یک فتنه ایجاد کردند ولی ملت ایران از همه آنها سربلند بیرون آمدند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر محمدعلی جفری فرمانده کل سپاه پاسداران در همایش "فصلی نو از مبارزه" که عصر امروز(دوشنبه) در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: موضع سپاه پاسداران درباره یمن، همان موضع رهبری است و ما هر کمکی که از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، امنیت پایدار جمهوری اسلامی است که حتی دشمنان هم به آن اقرار دارند.

به گفته سرلشکر جعفری، دشمنان تلاش می‌کنند تا امنیت ملی ایران را به چالش بکشند که قطعا موفق نشده‌اند.

وی در ادامه گفت: ایران در فعالیت‌های آینده خود در حوزه موشکی و نظامی هیچ محدودیتی را نمی‌پذیرد و البته این موضوع صریحا از سوی دولت به مسؤلین آمریکایی اعلام شده بود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه "دوره بزن و در رو" تمام شده و مصداق این سخن را آمریکایی‌ها در دوره دفاع مقدس مشاهده کردند، گفت: حتی اگر حمله‌ای محدود به مراکز هسته‌ای ایران انجام شود آنقدر امکانات داریم که پاسخ بدهیم، آنها چون قدرت مقابله با ایران اسلامی را ندارند روی به جنگ نیابتی می‌آورند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه اگر دفاع وطنی در سوریه نبود ارتش سوریه نمی‌توانست به تنهایی در برابر تروریست‌ها بایستد، یادآور شد: برخی معتقدند که چه اصراری به حضور شخص بشاراسد در قدرت است که در پاسخ باید گفت که اسد مقاومت انقلاب اسلامی را باور دارد و اکثر مردم سوریه هم با وی هم‌عقیده هستند.

فرمانده کل سپاه به بیان اینکه یکی از فتنه‌های آمریکا در دوران اخیر، فتنه نفوذ است که ممکن است سالها طول بکشد، گفت: باید در جنگ فرهنگی و جنگ نرم سیاسی با دشمنان خارجی و مخالفین داخلی مقابله کنیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه یکی از فتنه‌های دیگری که دشمن آن را ایجاد کرده فشار و تحریم اقتصادی بود، گفت: رهبری فقط در حوزه مذاکرات هسته ای اجازه مذاکره دادند و اجازه مذاکره با آمریکا در حوزه‌های دیگر را زیانبار دانستند. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دوران پس از برجام چشم دوخته‌اند، تأکید کرد: نفوذ فرهنگی و سیاسی بسیار خطرناک است لذا در این زمینه باید به تأکیدات رهبری توجه کنیم.

وی گفت: ما از دشمن انتظاری جز حیله‌گری نداریم چرا که استکبار در چهار دهه انقلاب، چهار فتنه را ایجاد کرده که فتنه سیاسی، امنیتی، فرهنگی و فتنه سالهای 78 و 88 از جمله آن بود که البته مردم به سلامت از این فتنه‌ها عبور کردند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عمق فتنه 88 بسیار خطرناک‌تر از یک جنگ بود، گفت: پیام عبور از این فتنه ولایت مداری در روز 9 دی بود.

وی اضافه کرد: دشمنان در هر مقطعی تهدیدها و ابزارهایشان متفاوت بوده و لذا ما باید بسیار هوشمندانه در مقابل آن بایستیم.

فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به اتفاقات یمن گفت: امروز انصارالله در یمن پیروز شده و پیروزی‌های بزرگتری در انتظار است، ما نیز هر کمکی که از دستمان بربیاید به سوریه و یمن در حوزه مستشاری انجام می‌دهیم لکن در یمن عقبه‌ای که در سوریه وجود دارد، وجود ندارد و لذا کمک‌های ما هم محدود است.

انتهای پیام/

تگها: دشمن, فتنه 88, آمریکا, تحریم, سپاه, فرمانده سپاه, سردار جعفری, اقتصاد

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *