بازدید: 679 | تاریخ انتشار : 26 آبان 1394

سرویس بین الملل دیار آفتاب: در حالی که خبرگزاری روسیا الیوم از آتش زدن مساجد توسط فرانسوی ها خبر می دهد، فرانسه اعلام کرده است که برای از بین بردن تروریست در سوریه حضور نظامی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب، حملات تروریستی که در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در فرانسه رخ داد، دست کم ۱۳۵ نفر قربانی به جای گذاشت. افراد مسلح و بمب گذاران همزمان به یک سالن کنسرت، رستوران و سالن ورزشی در حین بازی فرانسه و آلمان در پاریس حمله کردند که داعش بلافاصله پس از انتشار اخبار این اتفاق، مسئولیت این حملات تروریستی را به عهده گرفت.

خبرگزاری روسیا الیوم در سر تیتر اخبار خود نوشت: «بعد از گذشت ۴ روز، این حملات تروریستی، واکنش های خشونت آمیزی در  میان برخی از اروپاییها برانگیخت. به این صورت که بسیاری از شهروندان فرانسوی خواستار اخراج مسلمانان از فرانسه شدند. آنان حتی مساجدی را در فرانسه و هلند به آتش کشیدند. ده ها تظاهر کننده با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن نوشته بودند"مسلمانان باید اخراج شوند" با خشم بسیار کشتارهای خونین شهروندان فرانسوی را محکوم کردند. در این میان افراد ناشناسی با پرتاب بطری های آتش در یکی از مساجد اسپانیا، آن را به آتش کشیدند و پلیس نتوانست علت این اقدام و عوامل ان را شناسایی و یا دستگیر نماید. در هلند نیز تعدادی افراد ناشناس اقدام به آتش کشیدن مسجدی در شهر کردند. پلیس هلند اعلام کرد آتش‌سوزی این مسجد را ویران کرده است و آنان به طور جدی درصدد کشف هویت افراد مذبور هستند. این در حالی است که دادگاه هلند در ماه گذشته توانست از طریق اینترنت ۸ نفر را که به انجام اعمال خشونت آمیز و آتش زدن مساجد اقدام می کردند، جریمه نماید.»

 

حال سؤال این است که چرا فرانسه مورد حملات تروریستی قرار گرفته است؟
فرانسه در بین کشورهای اروپایی بیشترین تعداد مسلمانان را در خود جای داده است. با وجود اینکه اسلام دین دوم این کشور است، اما مسلمانان جزء شهروندان درجه دو محسوب می شوند و از حداقل حقوق برخوردارند.

 

رشد فزاینده اسلام در بین فرانسوی ها، نوعی ترس در میان دولتمردان این کشور ایجاد می کند؛ این امر قدرتمندان را بر آن داشت تا برای جلوگیری از رشد اسلام، پروژه های اسلام هراسی را در کشورهای مسلمان خیز اروپایی کلید بزنند.

آنان به طرق مختلف درصدد خدشه دار کردن چهره اسلام و مسلمانان برآمدند. گاهی اسلام را در چهره القاعده و طالبان نشان می دهند و یکبار در چهره داعش. لذا به راحتی می‌توان سرنخ عامل حملات تروریستی اخیر در فرانسه را در همان سیاست های غربی و صهیونیستی پیدا کرد. سیاست هایی که اکنون به صورت آتش زدن مساجد، و قبلا با توهین به پیامبر و آتش زدن قرآن و... به نمایش در آمده است.

بعد از این حملات انتحاری، فرانسه از حضور نظامی خود در سوریه برای از بین بردن مواضع داعش خبر داد.

 

از سویی یکی از روش های نظام سلطه برای دخالت در امور کشورهای خاورمیانه پیدا کردن بهانه ای برای مبارزه سوری با تروریست است. وجود عناصر دست نشانده استعمار همچون طالبان، القاعده و داعش در کشورهای استراتژیکی مثل افغانستان، عراق، لبنان و سوریه بهانه لازم را برای حمله به این کشورهای مسلمان و همچنین سخت گیری بر مسلمانان ساکن اروپا فراهم می کند.

 

می توان گفت امروز خون مردم بی‌گناه افغانستان، عراق، لبنان، سوریه و حتی فرانسه بازیچه دست استعمار جهانی و دلتمردان ضداسلام شده است.

 

انتهای پیام/ک

تگها: فرانسه, حمله داعش به پاریس, برج ایفل

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *