بازدید: 432 | تاریخ انتشار : 19 آذر 1394
رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که جنگ علیه تروریست‌ها به استفاده از کلاهک‌های هسته‌ای نکشد.
نسیم خنداب، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه جنگنده روسی سوخو 24 حقیقت را نشان خواهد داد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه هواپیمای روسی نشان خواهد داد که این جنگنده هنگام هدف قرار گرفتن از سوی نیروهای هوایی ترکیه در حریم هوایی سوریه بوده است.

پوتین در ادامه خاطرنشان کرد: اطلاعات پروازی موجود در پرواز سیاه جنگنده سوخو 24 به ما این فرصت را خواهد داد که واقعیت‌ها درباره مسیر پرواز این جنگنده را از زمان آغاز پرواز تا لحظه مورد هدف قرار گرفتن به دست آوریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این بدین معناست که ما متوجه خواهیم شد این جنگنده در لحظه سقوط دقیقا کجا بوده و حمله نیروهای هوایی ترکیه در چه شرایطی رخ داده است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت که جعبه سیاه این هواپیمای نظامی باید در حضور کارشناسان بین‌المللی باز شود.

پوتین همچنین از تمامی افرادی که در عملیات کشف جعبه سیاه این جنگنده روسی مشارکت داشتند قدردانی کرد و گفت: ما به طور قطع باید از نیروهای ویژه، نیروهای ارتش و اعضای گروه امداد و نجات و همچنین نیروهای نظامی سوریه قدردانی کنیم که به ما کمک کردند تا بتوانیم درک بهتری از آنچه رخ داده است به دست آوریم.

وی اظهار کرد: نتایج حملاتی که علیه مواضع داعش صورت می‌گیرد باید به طور مستمر مورد ارزیابی و تحلیل واقع شود.

رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که جنگ علیه تروریست‌ها به استفاده از کلاهک‌های هسته‌ای نکشد. به طور قطع ما باید هرآنچه را که در میدان نبرد رخ می‌دهد و چگونگی استفاده از سلاح‌ها را مورد ارزیابی قرار دهیم. ما می‌دانیم که تسلیحات پیشرفته هم با کلاهک‌های متعارف و هم با کلاهک‌های ویژه که همان کلاهک‌های هسته‌ای هستند قابل استفاده‌اند. به طور طبیعی ما این امید را داریم که در مبارزه با تروریست‌ها نیازی به استفاده از کلاهک‌های نوع دوم به وجود نیاید.

منبع: ایسنا

تگها: رئیس جمهوری روسیه, پوتین, کلاهک هسته ای, اردوغان, ترکیه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *