بازدید: 307 | تاریخ انتشار : 28 آذر 1394
عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان برای تصویب پروتکل الحاقی نیازی نیست که دولت آن را تحت لایحه‌ای به مجلس ارائه کند، گفت: اجرای دائمی پروتکل منوط به تصویب مجلس است.

 

به گزارش نسبم خنداب به نقل از خانه ملت، سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان درباره زمان اجرایی شدن برجام، گفت: برجام از حدود سه هفته دیگر اجرایی می‌شود، از آن روز نسبت به اجرای داوطلبانه و موقت پروتکل الحاقی نیز اقدام می‌کنیم. این کار ادامه خواهد داشت تا زمانی که مجلس شورای اسلامی پروتکل را به طور دائمی تصویب کند که برآورد ما این است که ظرف سا‌ل‌های آینده این کار صورت می‌گیرد.

وی افزود: برای تصویب پروتکل الحاقی نیازی نیست که دولت آن را تحت لایحه‌ای به مجلس ارائه کند، این موضوع هر زمان که قوه‌مقننه بخواهد می‌تواند آن را تصویب کند. اما از آنجایی که نمایندگان به نوعی برجام را تأیید کرده‌اند، در واقع با پروتکل الحاقی که در برجام به آن اشاره شده است هم موافقت کرده‌اند.

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان درباره زمان انتقال اورانیوم غنی‌سازی شده، گفت: طبق برجام تمام ذخایر مواد اورانیوم غنی شده به غیر از 300 کیلو را می‌فروشیم و در مقابل کیک زرد می‌خریم، این معامله با روسیه صورت گرفته و حدود 9 کیلو مواد اورانیوم به روسیه داده می‌شود، در مقابل 140 تن کیک زرد وارد می‌شود که این معامله  بعد از بسته شدن PMD انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/

تگها: اجرای دائمی پروتکل, عراقچی, خانه ملت, برجام, مقام ارشد, مذاکره کننده

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *