بازدید: 534 | تاریخ انتشار : 12 فروردین 1395
پس از آنکه دولت امریکا به فرستاده روحانی به نیویورک ویزا نداد، بعد از آنکه دولت سعودی وزیر بهداشت او را به حضور نپذیرفت.
مهدی محمدی:وجود تهدید امنیتی بهانه‌ای بیش نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از آنکه دولت امریکا به فرستاده روحانی به نیویورک ویزا نداد، بعد از آنکه دولت سعودی وزیر بهداشت او را به حضور نپذیرفت، به فاصله اندکی از قرار گرفتن نام ایران در فهرست کشورهایی که مسافرت کنندگان به آن "تهدید امنیت ملی" برای امریکا محسوب می شوند، اکنون اتریش هم سفر حسن روحانی به وین را لغو کرده است.

وجود تهدید امنیتی حتما بهانه ای بیش نیست، چرا که همزمان تعداد زیادی مقام بین المللی برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در وین هستند. من تصور می کنم مسئله اصلی این است که مقدمات "خرید وین"- شبیه به "خرید پاریس"- به طور کامل فراهم نبوده است.

استراتژی دولت روحانی این است که با واگذاری امتیازهای اقتصادی و خریدهای کلان از دولت های غربی، مطلوبیت خود را تضمین و پای بندی آنها به برجام را گارانتی کند. با همین استراتژی دولت فرانسه عجالتا حدود ٣٠ میلیارد دلار کاسب شده است.

شاید مقدمات قراردادهای نان و آب دار برای اتریشی ها هنوز آماده نبوده است. این مسئله بسیار مهم تر از آن است که فی المثل رییس جمهور اتریش فاش کرد تعلیق تحریم سوئیفت "در حال مذاکره" است!

انتهای پیام/ط

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *