بازدید: 382 | تاریخ انتشار : 30 فروردین 1395
در زمانی که طبق توافق اولیه در سال 92 مراکز هسته ای کشورمان به حالت تعلیق درآمد، و سپس بیانیه سیاسی لوزان منتشر شد و بعد از آن به صدور برجام منتهی شد، منتقدین توافق هسته‌ای مطالب مختلفی را بعنوان نقایص گسترده برجام به دولت اعتدال گوشتزد می‌کردند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، وبلاگ وزنه سیاسی نوشت:

 آقای ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی در پایتخت آمریکا، در یک مصاحبه جنجالی، اعلام کرده که برجام هیچ عایدی برای ایران نداشته و همینع موضوع دولت اعتدال را که مرتباً از رفع تحریم می گفته، بشدت در تنگناه قرار داده است. آگاهان سیاسی بر این باورند، اگر این افتضاح در هر کشوری رخ داده بود، تاکنون رئیس جمهور، وزیر و معاون وزیر خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی بخاطر بی لیاقتی، بی صداقتی و آسیب رساندن به استقلال و امنیت کشور استعفاء داده بودند. آقای سیف که چندین بار خبر از جابجائی پول‌های ایران از بانک‌های خارجی به داخل کشور داده بود، در اظهاراتی شگفت انگیز می‌گوید: «یکی از نیازهایی که قطعاً ما داریم تبدیل کردن ارز است برای اینکه بتوانیم به تأمین‌کنندگان (کالا) پول پرداخت کنیم. این، نیازمند دسترسی به نظام مالی آمریکا است.»


سیف در ادامه مصاحبه ادعا می کند که برجام توسط آمریکا اجراء نگردیده و ممکن است به همین علت برجام با شکست روبرو شود! و می گوید: «اگر اقدامات اخیر بر علیه ایران منجر به رویارویی ایران با بانک‌های بین المللی شود توافق هسته ای شکست خواهد خورد؟!» اما رئیس جمهور و سایر مسئولین مرتبط بارها گفته‌اند که برجام اجراء گردیده! و تحریم‌ها لغو شده‌اند!.  هه

در زمانی که طبق توافق اولیه در سال 92 مراکز هسته ای کشورمان به حالت تعلیق درآمد، و سپس بیانیه سیاسی لوزان منتشر گردید و بعد از آن به صدور برجام منتهی شد، منتقدین توافق هسته‌ای مطالب مختلفی را بعنوان نقایص گسترده برجام به دولت اعتدال گوشتزد می نمودند ولیکن دولت اعتدال با بی سواد خواندن و افراطی دانستن منتقدین، به راه تزویر خود ادامه می داد و امروز صدای ناله و شیون مسئولین دولت از فرامرزهای کشور و داخل ایران به گوش می رسد!.

به نظر می رسد که مسئولین آمریکائی بر طبق برجام به وظایف خود عمل کرده اند و اگر کدخدا(آمریکا) در زمان تننظیم و نوشتن برجام بر سر مذاکره کنندگان خوشبین ایرانی کلاه گذاشته باشد، پس نباید آمریکا را متهم نمایند، زیرا منتقدین توافق اولیه و بیانیه لوزان و برجام، در تمام مناظره ها و نوشته ها به نواقص زیاد برجام اشاره می کردند، ولیکن دولتیان غافل، بی تدبیر، لیبرال و غربگرا بشدت از محتوای برجام دفاع می کردند، لذا رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده که به ناحق مدال دریافت کرده و آنانی که قانون اساسی را زیر پا گذاشتند و به فوریت برجام را از صحن علنی مجلس برای اجراء در اختیار دولت قرار دادند، در پیشگاه خدا، شهداء و رهبری و ملت ایران تا ابد شرمسار خواهند بود.

انتهای پیام/ش
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *