بازدید: 244 | تاریخ انتشار : 4 دی 1395
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی با اشاره به تصمیمات اخذ شده در زمینه خرید تضمینی کشمش گفت: در راستای بررسی وضعیت تولید و خرید کشمش تولیدی جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان تعاون روستایی کشور، فرماندار خنداب و برخی از مسئولان تشکیل شد و پس از آن از  واحدهای تولیدی کشمش شهرستان خنداب بازدید به عمل آمد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از تسنیم، علی بابایی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی با اشاره به تصمیمات اخذ شده در زمینه خرید تضمینی کشمش گفت: در راستای بررسی وضعیت تولید و خرید کشمش تولیدی جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان تعاون روستایی کشور، فرماندار خنداب و برخی از مسئولان تشکیل شد و پس از آن از  واحدهای تولیدی کشمش شهرستان خنداب بازدید به عمل آمد.
حمایت از تولیدکنندگان کشمش در استان مرکزی افزایش می‌یابدReviewed by on Dec 24Rating:

بابایی اظهار کرد: موضوعات در این زمینه پیگیری و مقرر شد بخش خصوصی با قیمت پایه ۳هزار و ۲۰۰تومان با مشارکت تعاون روستایی به خرید این محصول ادامه دهد.

وی افزود: قسمتی از نرخ خرید تضمینی کشمش به‌صورت نقدی پرداخت می‌شود، همچنین دولت به ازای هر کیلو کشمش مبلغ ۲۰۰تومان نیز یارانه پرداخت می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: میزان یارانه نقدی مصوب دولت با تاییدیه سازمان جهاد کشاورزی به افرادی که در گذشته محصول خود را به فروش رسانده و یا درحال فروش محصولات هستند اعطاء می‌شود.

وی تصریح کرد: درصورت کاهش نرخ کشمش تعاون روستایی در این زمینه ورود پیدا می‌کند و کشمش‌ها را به‌صورت امانی و با قیمت تضمینی دریافت و نگهداری می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی بیان کرد: درصورت افزایش نرخ کشمش تولیدکنندگان می‌توانند کشمش خود را دریافت و به فروش برسانند، همچنین تولیدکنندگان در صورت تمایل می‌توانند کشمش تولیدی را توسط تعاون روستایی با قیمت روز به فروش برسانند.

بابایی خاطرنشان کرد: دستور تائید تمامی تولیدکنندگان به شهرستان‌ها ابلاغ شده است تا از یارانه دولتی بی‌نصیب نمانند. پرداخت یارانه و خرید تضمینی محصولات به ثبات قیمتی این محصول کمک می‌کند و عرصه فعالیت دلالان را محدود می‌سازد.

انتهای پیام/ش

تگها: کشمش, خنداب, اخبار روز, خبرهای خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *