بازدید: 15808 | تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تا زمانی که صنعت خودروسازی کشور در اختیار بخش نیمه دولتی باشد هیچ پیشرفتی در این حوزه شاهد نخواهیم بود چرا که امروز در بازار خودروساز های داخلی رقابت وجود ندارد و مردم ناچارند سوار چنین خودروهایی بشوند.
حمایت خانه ملت از خصوصی سازی شرکت های خودروسازی کشور/ فولادگر: 'خصوصی سازی'، تنها راه حل پیشرفت در صنعت خودروسازی

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اعلام آمادگی شرکت های خودروسازی برای واگذاری به بخش خصوصی اظهارداشت: اخیرا مدیران عامل شرکت های خودروسازی در خصوص واگذاری این شرکت ها به بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده اند که این امر در صورت تحقق باعث پیشرفت خودروسازی خواهد شد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: از قبل هم مجلس و متخصصان این حوزه اعلام کرده بودند صنعت خودروسازی کشور برای پیشرفت راهی جز واگذاری به بخش خصوصی ندارد و باید صنعت خودروسازی در کشور به سمت خصوصی سازی حرکت کند و بازار رقابتی در این حوزه ایجاد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: تا زمانی که صنعت خودروسازی کشور در اختیار بخش نیمه دولتی باشد هیچ پیشرفتی در این حوزه شاهد نخواهیم بود چرا که امروز در بازار خودروساز های داخلی رقابت وجود ندارد و مردم ناچارند سوار چنین خودروهایی بشوند.

فولادگر با بیان اینکه باید مقدمات واگذاری شرکت های خودروسازی به بخش خصوصی هر چه زودتر صورت پذیرد؛ خاطرنشان کرد: حال که مدیران عامل شرکت های خودروسازی در این باره اعلام آمادگی کرده تعلل بی معناست و باید هر چه زودتر دولت نسبت به واگذاری صنعت خودروسازی به بخش خصوصی اقدام کند.

وی همچنین در خصوص نوع فعالیت های شرکت های خودروسازی در حال حاضر گفت: شرکت های خودروسازی در حال حاضر تنها به دولت پاسخ می دهند ولی اگر این بخش تبدیل به خصوصی شود و سهام آن در دست مردم باشد آن وقت باید درباره نوع فعالیت خود به مردم هم پاسخگو باشند و صورت های مالی خود را به صورت شفاف اعلام کنند.

نماینده مردم اصفهان در ادامه با بیان اینکه صنعت خودروسازی کشور از کیفیت و استاندارد های جهانی خودروسازی برخوردار نیست، عنوان کرد: باید استاندارد های خودروسازی در کشور با توجه به استاندارد های جهانی در کشور رعایت شود اما متاسفانه در حال حاضر صنعت خودروسازی کشور نه تنها این استاندارد ها را رعایت نمی کند بلکه تبدیل به مونتاژ کننده شده است و عملا تولیدات داخلی آنچنانی در کشور وجود ندارد.

فولادگر افزود: اگر می خواهیم در صنعت خودروسازی کشور پیشرفت کنیم تنها راه حل این مسئله واگذاری صنعت خودروسازی به بخش خصوصی است و بدون تحقق این امر نمی توانیم در این حوزه پیشرفت کنیم.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *