بازدید: 389 | تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1394
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: هم‌اکنون برای اولین بار در اقتصاد کشور نرخ سود از نرخ تورم بالاتر شده و ریسک سپرده‌گذاری نیز صفر می‌باشد.

 به گزارش نسیم خنداب به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه همایش همدلی و همزبانی، رونق اقتصاد و اشتغال در جمع خبرنگاران، با اشاره به فعالیت موسسات مالی غیرمجاز گفت: اولویت بانک مرکزی ساماندهی به موسسات مالی غیرمجاز است که در حال فعالیت می‌باشند.


وی افزود: اکثر این موسسات فاقد مجوز از بانک مرکزی هستند و بدون مجوز در حال فعالیت می‌باشند.

طیب‌نیا تأکید کرد: بر اساس قوانین هر موسسه‌ای که بخواهد در کشور فعالیت نماید باید صلاحیت و توانایی مالی لازم را داشته باشد و نیز تنها با مجوز بانک مرکزی باید فعالیت نماید.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه تمرکز بر ساماندهی به موسسات مالی غیرمجاز است، گفت: قوه قضاییه نیز قول همکاری با این وزارتخانه را داده و پرونده تعدادی از این موسسات در قوه قضاییه مطرح شده است که با این اقدامات این موسسات یا از قوانین بانک مرکزی تمکین کرده و یا اینکه منحل می‌شوند.

وی ادامه داد: درخواست ما از مردم این است که به اینگونه موسسات اطمینان نکنند و حتی گر این موسسات نرخ سود بالاتری را ارائه می‌دهند بدانند که این نرخ سود بیشتر بهای ریسک بالاتری است که این موسسات در پی خواهند داشت.

به گفته طیب‌نیا؛ بانک مرکزی هیچگونه تعهدی در پرداخت اصل و دارایی پول مردمی که در این موسسات سرمایه‌گذاری کرده‌اند ندارد و مردم نیز باید به این نکته توجه کنند.

وزیر اقتصاد و دارایی تأکید کرد: هم اکنون برای اولین بار در اقتصاد کشور نرخ سود از نرخ تورم بالاتر شده و مردم می‌توانند پاداش خود را در سرمایه‌گذاری در بانک‌ها ببرند و می‌توان گفت هم اکنون ریسک سپرده‌گذاری در موسسات دارای مجوز صفر می‌باشد.

انتهای پیام/

تگها: موسسات مالی, اقتصاد کشور, سپرده‌گذاری, بانک, وزیر اقتصاد

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *