بازدید: 352 | تاریخ انتشار : 26 تیر 1394
یک کارشناس اقتصادی گفت: صرف نظر از این مشکلات اقتصادی، می توانیم بگویم اقتصاد کشور به وضعیت قبل از تحریم ها بر می گردد. منابعی به اقتصاد ترزیق می شود، تعامل با جهان خارج بیشتر، ورود مواد اولیه بیشتر و محصولات بیشتر به فروش می رسند.

به گزارش نسیم خنداب، احمد گودرزی، کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی دیار آفتاب، در خصوص تاثیر مذاکرات بر اقتصاد کشور، گفت: بالاخره پس از کش و قوس های فراوان، شاهد به نتیجه رسیدن مرحله ی اول مذاکرات بودیم که می تواند تاثیراتی را بر اقتصاد کشور، مسکن، طلا، ارز و دلار داشته باشد.


وی با اشاره به اینکه در مجموع مذاکرات می تواند تاثیر مثبت بر اقتصاد کشور داشته باشد، افزود: اما نباید از مذاکرات توقع معجزه داشت و خیلی از مشکلات اقتصادی با آن حل نمی شود.


این استاد دانشگاه افزود: برخی از مشکلات اقتصادی مانند اقتصاد وابسته به نفت، بهره وری، مشکلات اداری، گمرکات و... از مواردی نیست که به خاطر وضع تحریم ها بوجود آمده باشد تا با مذاکرات امیدی به حل آنها داشته باشیم.


گودرزی ادامه داد: صرف نظر از این مشکلات اقتصادی، می توانیم بگویم اقتصاد کشور به وضعیت قبل از تحریم ها بر می گردد. منابعی به اقتصاد ترزیق می شود، تعامل با جهان خارج بیشتر، ورود مواد اولیه بیشتر و محصولات بیشتر به فروش می رسند.


وی تصریح کرد: این ها مواردی هستند که از تحریم ها ایجاد شده اند ولی برای حل سایر مشکلات اقتصادی کشور، باید تلاش شود.


این استاد دانشگاه با اشاره به تاثیر مذاکرات بر قیمت طلا، سکه و ارز بیان کرد: البته قیمت این اقلام در روزهای اخیر افزایش یافت که این امری طبیعی است و پیش بینی می شود قیمتها در روزهای آینده افت کند. علت این افزایش به خاطر هیجانات ناشی از بازار و افزایش تقاضای موجود در بازار است.


گودرزی با اشاره به تاثیر مذاکرات در بخش مسکن، گفت: بر اساس پیش بینی صاحب نظران، وضعیت مسکن رونق پیدا می کند، ساخت و سازها و خرید و فروش افزایش می یابد و از رکودی چند ساله خارج می شود، ولی زمان مشخصی برای تحقق این مسئله نمی توان در نظر گرفت.


وی تاکید کرد: تحریم ها از بعد سیاسی در اقتصاد کشور تا حدودی موثر بوده است ولی برای حل مشکلات، باید به اقتصاد متکی بر درون کشور و نیروی جوان تکیه کرد.

این استاد دانشگاه اقتصاد مقاومتی را راه نجات اقتصاد کشور دانست و خاطر نشان کرد: از فرصت بدست آمده می بایست در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.


انتهای پیام/ک

تگها: کارشناس اقتصادی, مشکلات مردمی, رفع تحریم, ایران, آمریکا

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *