بازدید: 559 | تاریخ انتشار : 25 آذر 1394
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور گفت: قیمت پسته و بادام زمینی در آستانه شب یلدا افزایش یافته است.

 

به گزارش گروه وبگردی پایگاه خبری نسیم خنداب، محمدرضا ارزانی ممقانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور اظهار داشت: امسال متاسفانه با وجود اینکه شب یلدا در ایام ربیع الاول قرار گرفته اما باز هم بازار بسیار راکد است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور با اشاره به اینکه قیمت پسته و بادام زمینی در آستانه شب یلدا افزایش یافته است گفت: قیمت‌ها در ماه محرم و صفر تا حدودی کاهش یافته بود.

ارزانی ممقانی با اشاره به اینکه متاسفانه نقدینگی قابل توجهی در اختیار تجار آجیل و خشکبار قرار ندارد، افزود: رکود هم در بحث داخلی وجود دارد و هم در زمینه صادرات؛ تضمین‌های کافی متاسفانه برای تجار فعال در این بخش وجود ندارد.

وی گفت: ما سال گذشته 140 هزار تن صادرات پسته و 80 هزار تن صادرات خرما داشتیم اما نباید منتظر باشیم تا سایر کشورها جایگزین ما شوند و باید حمایت‌ها از این بخش بیشتر شود. سالانه 30 میلیارد تومان از محل صادرات خشکبار نصیب کشور می‌شود و پس از نفت بیشترین میزان صادرات را در اختیار داریم.

ارزانی ممقانی با انتقاد از رسانه‌ها مبنی بر اینکه تنها در ایام عید نوروز و یا شب یلدا متوجه موضوع آجیل و خشکبار می‌شوند گفت: این یک ضعف است و در بخش رسانه‌ای نیز نگاه به آجیل و خشکبار باید تغییر کند.

وی تاکید کرد: متاسفانه هنوز 80 درصد صادرات آجیل و خشکبار ما فله‌ای است و این مسائل باید مورد توجه قرار گیرد.
منبع: تسنیم

تگها: افزایش قیمت پسته, شب یلدا, آجیل و خشکبار

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *