بازدید: 232 | تاریخ انتشار : 13 تیر 1395
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به توافق بانک مرکزی با "سازمان بین‌المللی مبارزه با پولشویی" و "کارگروه ویژه اقدام مالی" این سازمان -FATF-گفت: بانک مرکزی یک توافق پنهانی با این سازمان انجام داده و متن توافق و اقداماتی که دولت براساس این توافق موظف به انجام آن‌ها می‌شود، هیچکدام مشخص نیست.

 

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به توافق بانک مرکزی با "سازمان بین‌المللی مبارزه با پولشویی" و "کارگروه ویژه اقدام مالی" این سازمان  -FATF-گفت: بانک مرکزی یک توافق پنهانی با این سازمان انجام داده و متن توافق و اقداماتی که دولت براساس این توافق موظف به انجام آن‌ها می‌شود، هیچکدام مشخص نیست.

 

وی افزود: نگرانی‌های جدی در خصوص محتوای این توافق وجود دارد، به ویژه در این زمینه که دولت متعهد شده باشد در زمینه تروریسم، یک همکاری با کشورهای غربی بر اساس تعاریف آن‌ها از تروریسم داشته باشد.

 

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه تعریف جمهوری اسلامی ایران با کشورهای غربی از تروریسم فرق می‌کند اظهار داشت: ما نگران این هستیم که کشورمان وارد بازی شود که در انتهای آن محور مقاومت با مشکل مواجه شود و اطلاعات بانکی و تراکنش‌های بانکی مردم ما به دست بیگانگان بیافتد.

 

محمدی ادامه داد: دولت‌های غربی شکل و مکانیزم مذاکره با ایران را برای مسائل منطقه‌ای پیچیده‌تر کرده‌اند و از این مذاکرات و توافقات به دنبال ایجاد برجام2 هستند.

 

وی گفت: مکانیزمی که در این قراردادها برای ایران طراحی کرده‌اند، مکانیزمی است که براساس آن ما خودمان، خودمان را کنترل کنیم، یعنی از طریق معاملات بانکی موضوعاتی را متعهد شویم که براساس آن‌ها ارتباط‌مان با محور مقاومت قطع شود.

 

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه این توافق یک گام بلند در راستای برجام 2 است و افرادی خاص بدون توجه به منافع نظام و ملت مسیر خودشان در مقابل آمریکا را طی کرده و مشکلات اقتصادی و امنیتی زیادی را برای کشور ایجاد می‌کنند، عنوان کرد: اگر این فرآیند به همین منوال پیش برود اولین قربانی خود دولت خواهد بود.

 

محمدی افزود: مردم ایران بر سر امنیت خودشان معامله نمی‌کنند و آمریکایی‌ها هم از باج‌خواهی‌های بیشتر و اخلال در اقتصاد و امنیت ایران کوتاه نخواهند آمد و اگر دولت به دنبال بقاء خودش است باید در این روند تجدید نظر کند.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *