بازدید: 485 | تاریخ انتشار : 14 شهریور 1395
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه FATF نوعی تحریم خودخوانده علیه ایران است، گفت:پیوستن به FATF مشروعیت بخشی به جاسوسی غرب علیه سیستم بانکی و گردش مالی ایران است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به تبعات پیوستن ایران به FATF ضمن بیان اینکه این سازمان یکی از ابزارهای تجسس مالی و اقتصادی غرب است اظهار داشت: پیوستن به FATF نوعی مشروعیت بخشی به جاسوسی غرب علیه سیستم بانکی و گردش مالی ایران است.

وی افزود: اصرار این سازمان برای پیوستن ایران به این مجموعه برای زیر نظر گرفتن و جاسوسی رسمی از گردش مالی ایران و ارتباط مالی کشورمان با کشورهای دیگر است.

هانی‌زاده ادامه داد: FATF فاقد هویت کاملا مشخصی است و ظاهری برای مبارزه با پولشویی دارد ولی پولشویی مورد توجه این نهاد بین‌المللی نیست؛ بلکه آنچه مسلم است این است که این سیستم برای این به وجود آمده که بداند کشورهای اسلامی با چه نهادهای منطقه‌ای در ارتباط هستند.

وی با بیان اینکه پیوستن به این سازمان نوعی نظارت رسمی این سازمان بر گردش مالی ایران است، گفت: پیوستن کشورمان به FATF استقلال اقتصادی و مالی ایران را خدشه دار می‌کند و با موازین جمهوری اسلامی ناسازگار است.

کارشناس مسائل بین الملل با اینکه حتی در گردش مالی داخلی خود و نهادهای تحقیقاتی چون دانشگاه مالک اشتر و سازمان انرژی اتمی نیز جابجایی پول می‌تواند زیر نظر این سازمان جاسوسی قرار گیرد گفت: به این مفهوم است که ما زیر شمشیر دموکلیوس قرار خواهیم گرفت که بر گردن گردش مالی ما خواهد بود و این نوعی تحریم خودخوانده تلقی می‌شود.

انتهای پیام/

تگها: تحریم, خیانت, FATF, خبرهای روز, جاسوسی غرب, سیستم بانکی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *