بازدید: 342 | تاریخ انتشار : 8 آبان 1395
نماینده مردم شازند در مجلس گفت: همزمانی اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش با مسئله فساد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان نشان می داد که وزیر آموزش و پرورش نتواند نمایندگان را مجاب کند و رأی اعتماد بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از شازند ما، اواخر تابستان امسال و در شرایطی که مدارس، فرهنگیان و دانش آموزان، برای آغاز سال تحصیلی جدید آماده می شدند خبری تحت عنوان فساد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان که برای جامعه میلیونی فرهنگیان کشور باور کردنی نبود در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد.

صندوقی به اسم فرهنگیان که هر ماه بخشی از حقوق آنها را اخذ می کرد و قرار بود برای قشر فرهنگی سرمایه گذاری و سوددهی داشته باشد.

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در خصوص فساد مالی مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شازند ما گفت: اختلاس باید کاملا اثبات شود تا منجر به صدور حکم شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده اما مسلماً ایرادات اساسی در صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد.

وی بیان کرد: وقتی این مسئله، در مجلس طرح موضوع شد، نمایندگان مجلس با ۲۰۰ رأی به طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان رأی مثبت دادند و مطالبه اطلاع از موضوع را داشتند.

نماینده مردم شازند با بیان اینکه تحقیق و تفحص یکی از حقوق اساسی نمایندگان است که می توانند به موضوعات ورود پیدا کنند اظهار کرد: همزمانی اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش با این مسئله نشان می داد که وزیر آموزش و پرورش نتواند نمایندگان را مجاب کند و رأی اعتماد بگیرد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: به همین خاطر طرح تغییر وزیر آموزش و پرورش پیش از آنکه برای توضیح به مجلس بیاید اتفاق افتاد.

به نوشته فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر نیز در این خصوص گفت: کنار گذاشتن علی‌اصغر فانی از وزارت آموزش و پرورش نوعی فرار به جلو بود و دولت با این کار خود سعی کرده تا در جلسه استیضاح مسائل مربوط به فساد صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح نشود.

وی خاطرنشان کرد: ما وظیفه خود می‌دانیم که موضوع فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان را پیگیری کنیم و بیان این مصادیق نه تنها ضعف نیست بلکه نشانه قوت نظام است که به طور دقیق اینگونه موارد را رصد و به مردم اعلام می‌کند.

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: اگر چه به ظاهر فانی وزیر سابق آموزش و پرورش در نامه‌ای به رئیس‌جمهور برای استیضاح اعلام آمادگی کرد، اما واقعیت این است که دولت با توجه به تخلفات و فساد گسترده‌ای که در صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین مشکلات عدیده‌ای در سطح وزارت آموزش و پرورش که نارضایتی‌های گسترده‌ای را در سطح کشور به وجود آورده بود، در مجموع با این تصمیم عملاً از افشای واقعیت‌ها و فساد گسترده‌ای که در صندوق ذخیره فرهنگیان بود جلوگیری کرد و پازل نسبتا گسترده‌ای که برای جابجایی بین وزرا و مسئولین دولت و جابجایی‌ها و تغییراتی که تحت عنوان ترمیم کابینه دنبال می‌کرد، را عملیاتی کرد.

بنابراین نباید فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان در پیچ و خم تغییرات کابینه دولت به حاشیه برود چرا که فرهنگیان در این خصوص چشم انتظار تدبیر مناسب دولت تدبیر و امید هستند و نمایندگان مجلس نیز باید درباره این مسئله شفاف‌سازی کنند.

انتهای پیام/ش

تگها: نمایندگان, دولت, ذخیره فرهنگیان, اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *