بازدید: 711 | تاریخ انتشار : 16 شهریور 1392
 محمدی‌گلپایگانی در اختتامیه طرح 1447:

 به گزارش  نسیم خنداب ، «محمدی‌گلپایگانی» رئیس دفتر مقام معظم رهبری روز گذشته در مراسم اختتامیه طرح فراگیر 1447 با اشاره به زیارت‌نامه حضرت معصومه(س) گفت: در زیارت‌نامه‌ای که برای حضرت معصومه(س) خوانده می‌شود جملات بسیار ارزشمندی وجود دارد که نشانگر عظمت و کرامات این بانوی بزرگوار است.

وی با بیان اینکه طبق یکی از روایات متن این زیارت‌نامه توسط حضرت امام رضا(ع) نگاشته شده است، اظهار داشت: در میان جملات نباید به سادگی از جمله «یا فاطمه اشفعی لی فی الجنة فان لک عندالله شأن من شأن؛ ای فاطمه ما را شفاعت کن که بهشتی شویم چرا که تو هم دارای شعبه‌ای از بهشت هستی» گذشت چرا که این جمله نشانگر اهمیت زیارت آن بزرگوار است.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به حوزه چند ده‌هزار نفری در جوار حرم حضرت معصومه (س) ادامه داد: در این حوزه علمیه که آمارش را تا 70 هزار نفر نیز ذکر می‌کنند بیش از 15 هزار طلبه خارجی از همه قاره‌های جهان با زبان و فرهنگ‌های مختلف حضور دارند که هر کدام حامل معارف اهل بیت(ع) به کشور خود هستند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سفر خود به تانزانیا افزود: در تانزانیا با یکی از علمای بزرگی که دست‌پرورده مکتب اهل‌بیت بود دیداری داشتم، او مرا به بازدید مدرسه‌ای در دارالسلام پایتخت تانزانیا برد و از تربیت بیش از 30 هزار شیعه در آن حوزه سخنانی مطرح کرد.

وی ادامه داد: در آن حوره که طلاب آن پیش از شناخت دین اسلام به بت‌پرستی مشغول بودند با وجود مشکلات فراوان پس از شناخت دین اسلام به تشیع گرایش پیدا کرده بودند و تعالیم اهل‌بیت را نیز گسترش می‌دادند.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی با بیان اینکه مراجع بزرگی که در سایه اهل بیت در حوزه علمیه قم پرورش یافته‌اند همه جا زبانزد هستند، ادامه داد: قم با هیچ حوزه‌ای قابل مقایسه‌ نیست، امام خمینی(ره) از جمله مراجع بزرگی بودند که از این حوزه برخاسته‌اند و مبارزات بسیاری در طول عمرشان داشتند. امام خمینی(ره) فرمودند: «وضعیت به گونه‌ای بود که طلاب روزها برای گریز از حکومت سلطنت در باغ‌ها و خارج از شهر در گوشه و کناری روز را به شب می‌رسانیدند و تاریک که می‌شد به شهر برمی‌گشتند» اما به برکت مرقد حضرت معصومه(س) این حوزه اکنون در اوج قدرت و عظمت خود است.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه مشهدمقدس برای ایرانی‌ها ملجأ و پناهی بزرگ محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: از حضرت جواد(ع) نقل شده است که کسی از ایشان سوال کرد «ثواب زیارت قبر امام حسین(ع) بیشتر است یا زیارت قبر امام رضا(ع)؟ امام پاسخ داده‌اند ثواب زیارت قبر پدرم بیشتر است». امیدوارم دهه کرامت را که از فردا شروع شده و در طول این دهه با ولادت شاهچراغ  مواجه است و با ولادت حضرت امام رضا(ع) به پایان می‌رسد بر همه مبارک باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه به برکت و عنایت خاص مقام معظم رهبری به ترویج، تعلیم و تبلیغ قرآن مجید توفیقاتی حاصل شده است، گفت: رهبر معظم انقلاب توجه خاصی به قرآن و قهرمانان قرآنی دارند به طوری که در هر فرصت و زمینه‌ای مردم را به انس با قرآن دعوت می‌کنند همانطور که در این روزها وقتی دولت جدید به خدمت رهبری رسیدند ایشان دولت را به انس با قرآن دعوت و نصیحت کردند.

وی با اشاره به اینکه قرآن انسان را با آینده آشنا می‌کند، اظهار داشت: اگر توجه به قیامت در جوامع نهادینه شود انسان دیگر دچار خطا نخواهد شد بنابراین همه باید بدانند که قرآن نصیحت‌کننده است که انسان را به سوی هدایت سوق می‌دهد.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه قرآن انسان‌ها را دعوت به توحید و یکتاپرستی کرده است، ادامه داد: اگر مسلمانان با یکدیگر متحد شوند و از اختلاف بپرهیزند به طور حتم دشمنان اسلام جرأت تجاوز به حریم مسلمانان را نخواهند داشت.

وی مشکل اصلی مسلمانان را دوگانگی و عدم هم‌پیمانی دانست و گفت: کشورها هرچه بدبختی و مشکل دارند از اختلاف توحیدی است و هرچه بر جوامع اسلامی می‌گذرد به دلیل بی‌توجهی به پیام قرآن است. بنابراین برای رفع این مشکلات باید به قران پناه برد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه باید قدرشناس نظام و رهبری باشیم چرا که هر چه در این نظام داریم از رهبری است، گفت: خط قرمز انسانیت در سوریه زیرپا گذاشته شده است و مستکبران به این بهانه می‌خواهند به این کشور حمله کنند اما اگر مسلمانان هم‌صدا شوند و بنابر دستور قرآن از اختلاف بپرهیزند،هیچ‌کس حریف مسلمانان نخواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه تا آموزه‎های قرآن در جوامع حاکم نشود مشکلان نیز رفع نخواهد شد، اظهار امیدواری کرد که تمامی مسلمانان با اتحاد در مقابل استکبار مقاومت کنند.
منبع:فارس

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *