بازدید: 213 | تاریخ انتشار : 12 بهمن 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره سفیدی زیر ناخن‌ها گفت: بیماری لوکوشینا یا خطوط سفید ایجاد شده در زیر ناخن‌ها می‌تواند به دلایل گوناگونی رخ دهد که معمولا مهم‌ترین عامل ایجاد آن ضربات وارد شده بر سطح ناخن است.

جوزدانی با اشاره به عوامل موثر در ایجاد خطوط سفید زیر ناخن‌ها اظهار کرد: آلرژی، حساسیت، بیماری‌های قلبی، مشکلات ریوی، شیمی درمانی، دیابت، سینوزیت کبدی، کم کاری تیروئید، اگزما و کمبود بعضی از مواد معدنی در بدن باعث ایجاد خطوط سفید در زیر ناخن‌ها می‌شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره تاثیر کمبود مواد معدنی بر افزایش خطوط سفید ایجاد شده در زیر ناخن‌ها گفت: کمبود ویتامین‌هایی مانند کلسیم، روی و آهن می‌تواند ناخن‌های افراد را با معضل خطوط سفید رو به رو سازد.

انجام چه کارهایی در کاهش سفیدی ناخن ها موثر است؟

جوزدانی با اشاره به روش‌های موثر در کاهش سفیدی ناخن‌ها اظهار کرد: مرطوب نگهداشتن سطوح ناخن، لاک نزدن‌های مکرر و کوتاهی به موقع آن‌ها می‌تواند سفیدی سطوح ناخن را کاهش دهد.


بیشتر بخوانید: تشخیص بیماری‌ با هلال سفید ناخن


این متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره مصرف تغذیه مناسب برای تقویت سطوح ناخن‌ها گفت: بهتر است بدانید که روی و پروتئین در بدن ما از طریق مواد غذایی حیوانی مانند انواع حبوبات و گوشت دریافت می‌شود که مصرف روزانه آن‌ها تاثیر زیادی در تقویت ناخن دارد.

جوزدانی در پایان گفت: بهترین منبع اصلی تامین کلسیم در بدن شیر است و هر یک لیوان شیر ۲۴۰ میلی گرم کلسیم دارد؛ بنابراین با مصرف روزانه آن‌ می‌توان کلسیم بدن را به حد متعادل رساند.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *