بازدید: 414 | تاریخ انتشار : 24 فروردین 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از  خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با شیوع بیماری کووید ۱۹ در ایران و دنیا همه مردم با این بیماری درگیر شده و مهمترین راه‌های پیشگیری از آن رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تردد‌های غیر ضروری در سطح شهر و ماندن در خانه است تا چرخه انتقال کرونا شکسته شود.

پبمان طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری و متخصص بیماری های عفونی اظهار کرد: متاسفانه برخی از مردم علی رغم هشدارهای کارشناسان در سطح شهر ترددهای بی جا دارند و هنگامی که از آن ها سوال می شود با اطمینان کامل می گوبند که تمامی مسائل از جمله استفاده از ماسک و پوشیدن دستکش را رعایت می کنیم.

او افزود: اگر افراد کار خیلی ضروری دارند برای تردد در سطح شهر می توانند از ماسک و دستکش استفاده کنند. اما به طور کلی زدن ماسک و پوشیدن دستکش باعث آلوده نشدن افراد نمی شود و ما باید در محیط بیرون تمام مسائل حفاظتی در برابر بیماری کووید ۱۹ را رعایت کنیم.

طبرسی گفت: پوشیدن دستکش و زدن ماسک ۱۰۰ درصد جلوی بروز آلودگی را نمی‌گیرد، زیرا در محیط بیرون ممکن است، فردی غیر عمد روی صورت ما عطسه کند و ترشحات از طریق چشم وارد بدن ما شود.

او افزود: اگر کشور چین توانست بیماری را کنترل کند به این علت است که ۹۰ درصد از تماس های اجتماعی را کم کرده ولی ما در بهتربن حالت ۶۰ درصد تماس های اجتماعی مان کاهش پیدا کرده است.

طبرسی گفت: ما باید برای کنترل بیماری کووید ۱۹ زنجیره را با ماندن در خانه قطع کنیم و افرادی که به مسافرت رفته و یا در سطح شهر تردد غیرضروری دارند باید برای شکستن چرخه انتقال در خانه بمانند.


انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *