بازدید: 705 | تاریخ انتشار : 10 تیر 1393
در هوای گرم، شدت و سرعت تعریق بدن بیشتر است. بطوریکه در هوای آزاد و نور خورشید، هر فرد ساعتی یک لیتر معادل 4 لیوان آب از دست می‌دهد که این سرعت تعریق در افرادی که تنفس دهانی دارند، بیشتر است.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه گفت: در فصل گرما، بدن ضمن تعریق، املاحی چون سدیم، پتاسیم و کلر را از دست می‌دهد بنابراین نوشیدن آب به تنهایی کافی نیست و باید این املاح از دست رفته، به نوعی به بدن بازگردد. 
 
دکتر کیمیاگر ادامه داد: نوشیدنی‌هایی مثل آب میوه‌ها، شربت‌ها، دوغ و آب میوه‌های مصنوعی که غلیظ است و باید رقیق شود، تأمین کننده آب و املاح بدن هستند. 
همچنین آب میوه‌هایی که بصورت نکتار بوده و عصاره خود میوه است، مواد افزودنی نداشته و طبیعی است و بسیار برای استفاده در فصل گرما نامناسب است. 
 
دکتر کیمیاگر، ضمن اینکه مصرف نوشابه‌های گازدار را اصلا توصیه نکرد، گفت: نوشیدن چای به علت اینکه باعث باز شدن عروق بدن می‌شود و سرعت جریان خون را بالا می‌برد و باعث دفع گرما می‌شود، مناسب است. 
 
این متخصص تغذیه گفت: نوشیدنی‌های سنتی و قدیمی که در فرهنگ ما است مثل شربت آبلیمو، شربت به لیمو، خاک شیر، سکنجبین  و... بسیار در رفع عطش و تأمین آب و املاح بدن در فصل گرما، مناسب است.

تگها: ماه رمضان, عطش, آب, کمبود آب, بدن

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *