بازدید: 1378 | تاریخ انتشار : 16 بهمن 1393

بسیاری از مردم به غلط تصور می کنند فقط عده ای محدود و خوش اقبال در جهان وجود دارند که همه در نگاه نخست مجذوب آنها می شوند. می توان گفت در باور بیشتر مردم، انسان های دوست داشتنی، به طور ذاتی این گونه اند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، باید گفت محبوبیت، ویژگی مادرزادی نیست و هر کس با استفاده از هوش احساسی خود می تواند به آن دست یابد.

 

 

در ادامه، یازده صفت انسان های دوست داشتنی را برای شما بیان می کنیم:

۱- آنها سوال می پرسند

بزرگ ترین اشتباه مردم در گوش دادن به سخنان طرف مقابل، از آن جایی به وجود می آید که همه به قدری مشغول آماده کردن سخنان بعدی خود هستند که به هیچ وجه متوجه سخنان گوینده نمی شوند؛ جملات رسا و شیوا بیان می شوند، اما معانی آنها در گوش و ذهن شنوندگان گم می شود.

راحت ترین راه برای فرار از چنین مسئله ای، پرسش است. مردم، عاشق این هستند که شما به حرف هایشان گوش فرا دهید و به دیدگاه هایشان احترام بگذارید. پرسش، بزرگ ترین نشانه برای آنان است که بفهمند نه فقط به سخنان آنان توجه کرده اید، بلکه به آنها اهمیت نیز داده اید. به طور حتم از اینکه ببینید با سوال پرسیدن چه قدر بر محبوبیت شما افزوده می شود، کاملا غافلگیر خواهید شد.

۲- تلفن خود را کنار می گذارند

هیچ چیز،‌ تاکید می کنم هیچ چیز به اندازه یک پیامک یا تماس هنگام گفتگو، افراد مقابل شما را آزرده خاطر نمی کند. حتی یک نگاه کوتاه به تلفن نیز می تواند به آنها این موضوع را القا کند که شما توجهی به سخنان و بحث جاری ندارید. وقتی وارد گفتگو می شوید، تمام انرژی خود را روی آن متمرکز کنید. هنگامی که این کار را بکنید،‌ خودتان نیز لذت بیشتری از صحبت با مردم خواهید برد.

۳- راستگو هستند

راستگو بودن یکی از صفات انسان های محبوب است.هیچ کس از دوستان تقلبی خوشش نمی آید. مردم به سوی افرادی جذب می شوند که از اطمینان به آنها خاطر جمع باشند. صحبت با افرادی که هیچ اطلاعی از نیات و احساسات آن ها نداریم،‌ بسیار مشکل و طاقت فرسا است.

انسان های دوست داشتنی، به خوبی خود را می شناسند و سعی نمی کنند برای کسب رضایت دیگران، خود را انسانی دیگر نشان دهند.

۴ - آنها در رابطه با دیگران قضاوت نمی کنند

اگر می خواهید تبدیل به فردی دوست داشتنی شوید، باید ذهنی باز داشته باشید. هیچ کس دوست ندارد با کسی درد و دل یا صحبت کند که قبل از پایان بحث در ذهن خود هزاران قضاوت و نظر درست کرده است، قضاوت ها و دیدگاه هایی که طرف مقابل به هیچ وجه مایل به شنیدن آنها نیست. برای از میان بردن قضاوت زودرس، باید تلاش کنیم جهان را از دیدگاه دیگران نیز نگاه کنیم. این جمله بدان معنا نیست که به دیدگاه آنها باور پیدا کنیم یا آن را نفی کنیم،؛ فقط نگاه از دایره چشمان افراد، باعث خواهد شد که هیچ گاه درباره هیچ کس قضاوت زودرس نکنید.

۵ - آنها دنبال جلب توجه نیستند

مردم به انسان هایی که دیوانه وار دنبال جلب توجه هستند آلرژی دارند، حتما نیاز نیست انسان خیلی خاص و نابی باشید تا همه عاشق شما شوند. فقط برخورد دوستانه و توجه به افراد، می تواند جایی برای شما در دل آنها باز کند.

هنگامی که با روی خوش،‌ اعتماد به نفس و ذهنی باز با دیگران صحبت کنید، خیلی راحت می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. اگر سعی کنید به همه اثبات کنید که انسان مهم و یگانه ای هستید،‌خیلی سریع دوستان خود را از دست می دهید. مردم از افرادی که خود را از موضع بالاتر می بینند نفرت خاصی دارند.

تصور کنید، برای کسب موفقیتی که دیگران باعث آن بوده اند، شما مورد قدردانی قرار گرفته اید. افرادی که بلافاصله از یاری دهندگان خود یاد می کنند،‌ به راحتی دوستی خود را با آنها استحکام می بخشند. در مقابل آنهایی که تمام افتخار پیروزی را به نام خود ثبت می کنند، تمامی حامیان خود را در کسری از ثانیه از دست می دهند.

۶ - استوارهستند

هنگامی که افراد به سراغ شما می آیند،‌ دوست دارند بدانند که با چه شخصی سر و کار دارند و باید انتظار چه برخوردی را داشته باشند. استوار بودن یعنی قابل اعتماد و اتکا بودن.

۷ - از زبان بدن استفاده می کنند

اگر احساسات خود را با زبان بدن و اشاره بیان کنید، مردم همانند مورچه هایی که به سمت سفره پیک نیک جذب می شوند، به سوی شما می آیند. حرکت دادن دست ها و بازو ها و مستقیم نگاه کردن به افراد همگی نشانه ای از هوش اجتماعی فرد هستند که موجب محبوبیت خواهند شد.

۸ - در دیدار نخست، اثری ماندگار در ذهن طرف مقابل به جا می گذارند

بررسی دانشمندان نشان می دهد دیدگاه های مردم درباره هر کس، در همان هفت ثانیه نخست دیدار اول شکل می پذیرد. باقی زمان باقی مانده را نیز صرف قضاوت و بررسی دیدگاه اولیه خود می کنند. این مسئله ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما از آن طرف می توان از آن بهره برداری کرد. از زبان بدن خود استفاده کنید، قابل اطمینان باشید و با لبخند و احترام به طرف مقابل،‌ اثری ماندگار در ذهن او بر جای بگذارید.

۹ - دیگران را با نام کوچک خطاب می کنند

نام شما بخشی از هویت شما است. افرادی که در مواجهه و گفت و گو با دوستان خود از نام کوچک آنها استفاده می کنند، همواره دوستانه تر و قابل اطمینان تر هستند. مردم عاشق این هستند که شما در حین یک گفت و گو، بار ها آنان را با نام کوچک خطاب کنید.

۱۰- لبخند بر لب دارند

مردم همیشه به زبان بدن طرف مقابل خود توجه می کنند. در مواجهه با سخنان دوستان، به آنها لبخند بزنید. لبخند آنها را به دوستی با شما ترغیب می کند.

۱۱ - می دانند چه زمانی سخن بگویند

هیچ گاه نباید به سرعت مشکلات و اعترافات خود را نزد هر کسی مطرح کنید،‌ در غیر این صورت شما را به عنوان انسانی شاکی و غرغرو خواهند شناخت. افراد هوشمند با توجه به سخنان دیگران، زمان مناسب برای بازگو کردن مشکلات خود را می فهمند.


۱۲ - میان شور و هیجان خود تعادل برقرار می کنند

مردم جذب افرادی می شوند که شور و هیجان داشته باشند. افرادی که در جمع دوستان خود شاد و در محیط کار افرادی جدی اما دوستانه هستند، عمدتا در زندگی خود موفقیت بیشتری کسب می کنند و می توانند دوستان بیشتری پیدا کنند.

همه را در کنار هم بگذارید

افراد دوست داشتنی، به راستی انسان های نمونه و خاصی هستند، اما این خاص بودن از کودکی همراه آن ها نبوده و هر کسی می تواند تبدیل به انسانی دوست داشتنی شود.آنها همیشه سرحال هستند و به اطرافیان خود توجه می کنند. اگر شما نیز از این راهکار ها در زندگی خود استفاده کنید، خیلی زود نتایج شگفت آور آنها را مشاهده خواهید کرد.

تگها: خصوصیت, افراد دوست داشتنی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *