بازدید: 1109 | تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1394
یک کارشناس الهیات گفت: یکی از عوامل مهم در کم‌رنگ شدن حجاب در جامعه کنونی ما فرهنگی است که دشمن به صورت تخصصی با پخش برنامه‌های ماهواره‌ حجاب را هدف قرار داده است.
فعالیت تخصصی ماهواره برای حجاب ایرانیان

به گزارش نسیم خنداب به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، خدیجه کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری سینا درباره تأثیر حجاب در آرامش و فردی و اجتماعی زنان و دختران اظهار داشت: حجاب احترام به حرمت‌های الهی است و عزت زن مسلمان در این واجب الهی است که قضا هم ندارد .

 

این کارشناس الهیات افزود: دشمن وقتی می‌خواهد در سرزمین‌های اسلامی جبهه‌ای را فتح کند از خاکریز حجاب ورود پیدا می‌کند، می‌داند از طریق شکستن این خاکریز می‌تواند خودبه‌خود به اهدافی مهم‌تر دست پیدا کند که همان مسائل و ارتباطات فردی و اجتماعی افراد است.

 

وی ادامه داد: رعایت حجاب حریم زن را نشان می‌دهد و خطوط قرمز را برای نامحرمان مشخص می‌کند که نتیجه آن آرامش فردی برای زنان و دختران است و این آرامش فردی زمینه‌ساز آرامش خانوادگی و اجتماعی است.

 

کاظمی‌ با اشاره به مبحث استفاده برخی خانواده‌ها از ماهواره خاطر نشان کرد: یکی از عوامل مهم در کم‌رنگ شدن حجاب در جامعه کنونی ما فرهنگی است که از طریق ماهواره سوار بر امواج نامرئی به خانه‌های ما وارد می‌شود، دشمن به صورت تخصصی با پخش برنامه‌های ماهواره‌ حجاب ما را هدف قرار داده است.

 

این کارشناس الهیات یکی دیگر از عوامل استفاده از ماهواره در محیط خانواده را ناآگاهی خانواده‌ها از تأثیرات سوء آن دانست و گفت: باید در این زمینه کار فرهنگی تخصصی انجام شود تا بتوانیم با آسیب‌های فردی و اجتماعی این پدیده مبارزه کنیم.

 

کاظمی تصریح کرد: اصلی‌ترین عاملی که حجاب را در نظر دختران ما مهم و جذاب جلوه می‌دهد معطوف به تربیت خانواده است و در این میان رسالت اصلی بر عهده مادران است.

 

وی افزود: نوع تفکر دینی و اجتماعی مادر خانواده بر روی همه افراد خانواده به خصوص فرزندان بسیار تأثیر‌گذار است.

 

کاظمی در پاسخ به این پرسش که چرا امروزه ما شاهد تضاد فرهنگی و مذهبی بین والدین و فرزندان هستیم توضیح داد: خانواده‌های ما نباید تک‌محوری باشند، باید مادر نقش مدیریتی داشته باشد و پدر درجایگاه ریاست خانواده قرار بگیرد و در فضای خانواده بین آن‌ها در تربیت فرزندان وحدت‌نظر وجود داشته باشد؛ در این صورت فرزندان در عین حالی که احساس آرامش را در خانواده تجربه می‌کنند از تربیت‌ و قوانین خانواده هم با کمال میل و رغبت تبعیت می‌کنند.

 

وی افزود: وقتی فضای خانواده دوستانه باشد همه اعضا با یکدیگر همراه و همگام می‌شوند و در چنین فضایی تضاد فرهنگی بین فرزندان و والدین دیده نمی‌شود و آن‌ها را هم عقیده و هم‌رنگ می‌بینیم.

 

کاظمی با اشاره به نقش مدیریتی مهم نظام حاکم در ترغیب جوانان به معقوله حجاب خاطر نشان کرد: بیشترین قدرت مدیریتی دراین‌باره در دست حاکمیت است که با نظارت بر طراحی لباس‌ها، فعالیت صداو سیما در ساخت برنامه‌های اجتماعی برای آگاه کردن خانواده‌ها و تهیه برنامه‌های خانوادگی و سرگرم کننده تلویزیونی برای مقابله با برنامه‌های ماهواره‌ای محقق می‌شود.

 

وی یادآور شد: هم‌چنین از طریق فعال کردن بسیج مردمی و ایجاد همکاری بین بخشی مناسب می‌توان یک فعالیت شبکه‌ای جامع شکل داد که در نهایت به نتایج مطلوب در این باره منجر شود.

 

انتهای پیام/ش

تگها: فعالیت تخصصی, ماهواره, ضد حجاب ایرانیان, تبلیغات

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *