دغدغه من نه تنها در این کتاب بلکه درتمامی کتاب‌ها، کم‌رنگ شدن خاطرات شفاهی است. شهدا، اسرا و رزمندگان مانند تکه‌های پازلی هستند که در کنار هم خاطرات یک جنگ تحمیلی هشت‌ساله را در دل دارند.

صادقی به اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس شهرستان خنداب اشاره کرد و گفت: برگزاری صبحگاه مشترک، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، عطر افشانی قبور شهدا، برگزاری نمایشگاه عکس، رژه خودرویی و موتوری از جمله برنامه های اجرایی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در این شهرستان است.

اسیر ایرانی به نام «حسین الله‌وردی» روی در دستشویی اسارتگاه نوشته بود «مرگ بر صدام». جاسوسان این موضوع را به بعثی‌ها گزارش دادند و بعد در دادگاه بغداد برای حسین، حکم اعدام صادر کردند.

کار برای مدافعان حرم و ثبت و ضبط خاطرات واقعاً سخت است. گاهی خانواده‌ها و اطرافیان باور ندارند که حرف‌ها و خاطراتشان می‌تواند در جامعه اثرگذار باشد.

ایام سالروز ربایش حاج احمد متوسلیان، فرمانده رشید لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله، فرصتی شد تا کاربران شبکه‌های اجتماعی یاد این فرمانده رشید را زنده نمایند.

بعضی از کارهای اسدالله برایم خیلی عجیب به نظر می رسید، مثل مطالعه اش در زمان فراغت! کتاب چهل حدیث امام خمینی(ره) و را هر وقت فرصت می شد باز کرد و مطالعه می کرد!

وقتی از جبهه برگشت دیپلم انسانی‌اش را در مجتمع رزمندگان گرفت. مدتی با دوستانش به پارک و کتابخانه می رفتند و برای کنکور درس می خواندند. رتبه کنکور اسدالله ۹۱۸ شد و...
در پیام تسلیت رهبری برای ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی،اشاره ای هم به شهادت سه برادرشان شده بود که در این گزارش به این موضوع پرداخته ایم.
پیکر ۷۲ شهید دفاع مقدس متعلق به عملیات‌های محرم، رمضان و کربلای پنج، تک دشمن در سال ۶۷ و سال آخر دفاع مقدس که در مناطق شلمچه، نهر کتیبان، زبیدات و شرق بصره تفحص شده‌اند از مرز شلمچه به میهن اسلامی بازگشتند.
قبلي 1 2 3 4 5 بعدي