زندگی جهادی شهید سلیمانی فقط در مقطع فرماندهی سپاه قدس تعریف نشده و ۲ مقطع مهم دوران دفاع مقدس و دوران حضور در جنوب شرق کشور نیز دارد که بایستی این مراحل را نیز مورد خوانش قرار داد.

زندگی جهادی شهید سلیمانی فقط در مقطع فرماندهی سپاه قدس تعریف نشده و ۲ مقطع مهم دوران دفاع مقدس و دوران حضور در جنوب شرق کشور نیز دارد که بایستی این مراحل را نیز مورد خوانش قرار داد.

به بهانه سالگرد شهادت سردار شهید حاج احمد کاظمی، یادداشت حاج قاسم سلیمانی در رسای حاج احمد کاظمی منتشر شد.

دغدغه من نه تنها در این کتاب بلکه درتمامی کتاب‌ها، کم‌رنگ شدن خاطرات شفاهی است. شهدا، اسرا و رزمندگان مانند تکه‌های پازلی هستند که در کنار هم خاطرات یک جنگ تحمیلی هشت‌ساله را در دل دارند.

صادقی به اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس شهرستان خنداب اشاره کرد و گفت: برگزاری صبحگاه مشترک، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، عطر افشانی قبور شهدا، برگزاری نمایشگاه عکس، رژه خودرویی و موتوری از جمله برنامه های اجرایی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در این شهرستان است.

در محیط کار همه مسخره ام می کنند، همه طعنه می زنند که الان بعد از جنگ چه جای این حرفهاست؟ ولی آن ها سوز درون مرا درک نمی کنند...

خدایا، دوست دارم در موقع شهادت، آغوشم باز باشد تا همه بدانند با آغوش باز به سراغ شهادت رفتم و شهادت را در بغل گرفتم، پروردگارا دوست دارم در موقع شهادتم لبخند برلبانم باشد...

اسیر ایرانی به نام «حسین الله‌وردی» روی در دستشویی اسارتگاه نوشته بود «مرگ بر صدام». جاسوسان این موضوع را به بعثی‌ها گزارش دادند و بعد در دادگاه بغداد برای حسین، حکم اعدام صادر کردند.

حاج قاسم عصرهای جمعه همراه با همسر و فرزندانش محفل عزاداری برگزار می‌کرد. او در جلسات خصوصی تا نامی از سیدالشهدا (ع) می‌آمد، به پهنای صورت اشک می‌ریخت و از شدت گریه شانه‌هایش می‌لرزید.

این شهید گرانقدر در دوران تحصیلات در دانشگاه به جبهه‌های کردستان، حلبچه و جنوب خرمشهر اعزام و ۱۴ ماه در این جبهه‌ها در کنار سایر رزمندگان اسلام به دفاع از کیان و تمامیت ارضی کشور پرداخت.

قبلي 1 2 3 4 5 6 7 ... 25 بعدي