بازدید: 746 | تاریخ انتشار : 19 آذر 1395
امام جمعه جاورسیان گفت: اعتماد بیش از حد به آمریکا، نقض خطوط قرمز و گره‌زدن همه‌ مشکلات کشور به برجام یقیناً مورد قبول رهبری و مردم و دلسوزان نظام نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام احمدی امام جمعه‌ شهر جاورسیان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه جاورسیان ضمن گرامیداشت سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) گفت: نهم ربیع‌الأول از دیرباز در میان مسلمانان روزی مبارک و به عنوان عید بوده‌ است و اهلبیت (ع) به پاسداشت آن اهتمام و رهنمودهایی داشته‌اند‌، از جمله اعمال روز نهم ربیع که در مفاتیح آمده، انفاق به فقرا است که موجبات آمرزش را فراهم می‌آورد.

 

احمدی اظهار کرد: روز نهم ربیع، روز برطرف شدن غم‌ها است، چرا که منجی عالم بشریت رسماً به ردای مبارک خلافت مفتخر شده‌اند، در حقیقت گام اول برای پاک نمودن وجود کره‌ خاکی از مظاهر شرک و ظلم و بیداد است.

 وی افزود: در عین‌حال آغاز امامت امام دوازدهم مصادف است با آغاز غیبت و این یعنی آغازی رسمی بر مسأله‌ اداره‌ جامعه‌ اسلامی بر مبنای فتاوای فقها و به تعبیر روشن‌تر آغازی برای ولایت فقیه است.

احمدی ادامه داد: امام زمان(عج)، امام حسن عسکری(ع) و امام صادق (ع) بر مسأله‌ ولایت فقها و حاکمیتشان تصریح فرموده‌اند و حدیث امام صادق(ع) به مقبوله‌ عمر بن حنظله شهرت دارد.

رویش و ریزش در همه‌ دوران انقلاب بوده است
امام جمعه‌ جاورسیان التزام عملی شاهان صفوی به این حدیث و در مقابل، انکار و موضع‌گیری برخی از مؤمنین که هم سابقه‌ مبارزه در قبل از انقلاب و هم سابقه‌ مجاهده در بعد از انقلاب داشته‌اند، را مایه‌ تعجب و تأسف دانست و خاطرنشان کرد: رویش و ریزش در همه‌ دوران انقلاب بوده و رهبری معظم بارها از ریزش‌ها و رویش‌ها سخن گفته‌اند‌؛ رهبر انقلاب اولین‌بار در 26 آذر 78، و آخرین بار در 19 دیماه 94 در مورد ریزش ها و رویش های انقلاب فرمایشاتی را بیان کرده اند.

نپذیرفتن مسؤلیت اشتباه از خود اشتباه بزرگتر است

 احمدی یاد و خاطره‌ آیت‌الله شهید دستغیب را گرامی داشت و با انتقاد از سخنان رئیس جمهور در اجتماع دانشجویی در ۱۶ آذر، نپذیرفتن مسؤلیت اشتباه را از خود اشتباه بزرگتر توصیف کرد و گفت: حتی اگر چنین باشد و جزئیات مذاکرات تحت اشراف رهبر انقلاب بوده باشد، اعتماد بیش از حد به آمریکا، نقض خطوط قرمز و گره‌زدن همه‌ مشکلات کشور به برجام یقیناً مورد قبول رهبری و مردم و دلسوزان نظام نبوده است.

 

امام جمعه‌ جاورسیان در بخش دیگری از سخنانش تحولات میدانی ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه در مبارزه با داعش را امیدوار کننده خواند و محاصره‌ موصل و آزادی ۸۰درصد از شهر حلب شرقی را نقطه‌ عطفی در نبرد مقدس با عوامل داعش ملعون دانست.

احمدی نسبت به رعایت اخلاق و‌ مودت و مروت اسلامی بین شهروندان و خادمان مردم در مراکز دولتی و خدماتی و بهداشتی نیز تذکراتی ارائه داد.

 انتهای پیام/ش

تگها: برجام, امام جمعه جاورسیان, اخبار روز, نماز جمعه, دولت, اشتباه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *