بازدید: 218 | تاریخ انتشار : 3 دی 1395
امام جمعه جاورسیان گفت: عده‌ قلیلی که در جریان اختلافات داخلی در سال ۸۸ به خیابان‌ها آمدند و دست به اعمال ناشایست و هنجارشکنانه زدند و همچنین عوامل پشت پرده‌ آنها، بی‌بصیرتانی بودند که باز‌یچه‌ گردانندگان اصلی معرکه‌ فتنه، در خارج از مرزهای جغرافیایی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام علیرضا احمدی امام جمعه جاورسیان در خطبه های نماز جمعه جاورسیان به حکایت برخورد ناشایست یک رهگذر با مالک اشتر و عفو و دعای مالک در حق وی اشاره کرد و گفت: متأسفانه مسأله‌ همزیستی مسالمت‌آمیز و توأم با گذشت و احترام متقابل در میان آحاد جامعه ضعیف شده است.


 احمدی وظیفه‌ متولیان امور جامعه در بخش‌های مختلف را سنگین‌ عنوان کرد و پرسنل نیروی انتظامی را به خویشتن‌داری و صبوری هرچه بیشتر و بهتر در برخورد با ناهنجاری‌ها فراخواند.

وی سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم را گرامیداشت و همگان را به بهره‌گیری هرچه بیشتر معنوی از بارگاه نورانی کریمه‌ اهل بیت (ع) توصیه کرد.

امام جمعه جاورسیان با تبریک زادروز حضرت مسیح به همه‌ موحدان، آموزه‌های انسان‌ساز انبیا را در یک خط و مسیر توصیف نمود و تصریح کرد: مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی و یاری مظلومان یکی از این درس‌هاست که شایسته است دنیای مسیحیت و دول غربی که داعیه‌ پیروی از این پیامبر بزرگ الهی را دارند، در این بخش به وظیفه‌ خود عمل کنند.

وی به سخن بعضی از مقامات غربی مبنی بر لزوم تغییر تاکتیک در بحران سوریه و حمایت از دولت مشروع و مردمی این کشور اشاره کرد و گفت: این تصمیم بر تغییر تاکتیک از  روی عمل به وظیفه‌ انسانی و دینی نیست و به هدف پیگیری منافع شوم و نامشروع صورت می‌گیرد و فاقد ارزش است.

احمدی پیام آزادسازی حلب را کارآمدی خط مقاومت در برابر دشمنان دانست و تاکید کرد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، تنها در سایه‌ وحدت و یکپارچگی امت واحده‌ اسلام است که می‌توان در برابر دشمنان ایستاد و رؤیای صادقه‌ نابودی کفر و استکبار را محقق ساخت.

وی در ادامه به سالروز شهادت آیت‌الله غفاری اشاره کرد و آن شهید را نمونه‌ کامل بصیرت و وظیفه‌شناسی برشمرد و خاطرنشان کرد: عده‌ قلیلی که در جریان اختلافات داخلی در سال ۸۸ به خیابان‌ها آمدند و دست به اعمال ناشایست و هنجارشکنانه زدند و همچنین عوامل پشت پرده‌ آنها، بی‌بصیرتانی بودند که باز‌یچه‌ گردانندگان اصلی معرکه‌ فتنه، در خارج از مرزهای جغرافیایی و به هدف براندازی نظام قرار گرفتند و پاسخ محکمی از سوی ملت آگاه و رهبری فرزانه و بصیر انقلاب دریافت کردند.

وی در پایان از زحمات و خدمات نهضت سوادآموزی قدردانی کرد.

 انتهای پیام/ش


کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *