بازدید: 364 | تاریخ انتشار : 10 دی 1395
امام جمعه جاورسیان گفت: فتنه فقط فتنه‌ سیاسی نیست، مبارزه با حقوق‌های نجومی، اختلاس‌های میلیاردی، وجود ربا در سیستم بانکی و مبارزه با آمار فزاینده‌ طلاق، اعتیاد، بی‌بندوباری به عنوان فتنه‌های فرهنگی و اقتصادی باید جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام علیرضا احمدی امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامیداشت سالروز تولد با سعادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، به ذکر فضائل آن امامزاده‌ واجب‌التعظیم پرداخت و گفت: عرضه‌ عقاید به امام جواد(ع) و تأیید آن حضرت می‌رساند هیچ فردی در هر مرتبه‌ای از علم و آگاهی، از امام و عالم و پیشوا و رهبر مستغنی و بی‌نیاز نیست.

احمدی اظهار کرد: در نامه‌ امام رضا(ع) به شیعیان که خطاب به حضرت عبدالعظیم(ع) نوشته شده، به برادری، مودت، صداقت و امانت برادران دینی نسبت به هم، پرهیز از تشتت و تفرقه و خیانت و فتنه‌گری نسبت به هم، سفارش و تأکید شده است.

فتنه فقط فتنه‌ سیاسی نیست

وی افزود: فتنه آتشی است که دودش به چشم همه‌ آحاد جامعه می‌رود و کیان و قدرت جمعیت مسلمان را در برابر نفوذ همه‌جانبه‌ بیگانگان تهدید می‌کند، البته فتنه فقط فتنه‌ سیاسی نیست، مبارزه با حقوق‌های نجومی، اختلاس‌های میلیاردی، وجود ربا در سیستم بانکی و... به عنوان فتنه‌های اقتصادی و همچنین مبارزه با آمار فزاینده‌ طلاق، اعتیاد، بی‌بندوباری و ... به عنوان فتنه‌های فرهنگی باید جدی گرفته شود.

امام جمعه جاورسیان ضمن گرامیداشت یوم‌الله نهم دی، تحلیل درست از وقایع را در بصیرت‌بخشی، سازنده دانست و گفت: تحلیل صحیح پیرامون حوادث سال ۸۸ این است که اختلافی رخ داد، یک‌طرف بر حق و طرف دیگر بر باطل بود، نظام هم آماده بود اعتراضات را از راه قانونی بررسی کند اما دخالت بیگانگان و ستون پنجم دشمن در داخل، مسیر را عوض کرد و حق و باطل مشتبه شد و موجبات فتنه‌ فراهم آمد تا اصل نظام را هدف قرار دهد، اما بصیرت مردم و رهبر انقلاب، حماسه‌ عظبم و تاریخی روز نهم دی را رغم زد.

امام جمعه‌ جاورسیان با گرامیداشت سالگرد شهادت آیت الله باقر النمر گفت: ریخته‌ شدن خون به ناحق آن مجاهد شهید، نابودی طاغوت سیاسی فرهنگی و اقتصادی بلأخص آل‌سعود خائن و وهابیت و داعش را در پی خواهد داشت.

وی به حق مسلم مردم شهرستان‌های خنداب و کمیجان مبنی بر داشتن نماینده‌ مستقل در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و تراکم جمعیتی، وسعت و فاصله‌ جغرافیایی از مرکز استان، محرومیت و نیز موارد مشابه در دیگر استان‌ها را از جمله دلایل این مطالبه عنوان کرد.

خطیب جمعه‌ جاورسیان با در نظرداشتن دو مقطع تاریخی صدر اسلام یعنی صلح حدیبیه و صلح امام حسن(ع) تأکید کرد: رسول‌الله(ص) در مقابل نقض عهد مشرکان نقض عهد کردند چرا که موجب تقویت حکومت اسلامی در برابر بیگانگان و دشمنان شد، امام حسن(ع) چنین نقض عهدی را مرتکب نشد، زیرا از تشتت و تفرقه و عمیق‌تر شدن فتنه در جامعه‌ اسلامی واهمه داشت.

نقض عهد متقابل ما در برابر بدعهدی آمریکا باعث تقویت قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی خواهد شد

امام جمعه جاورسیان خاطرنشان کرد: با نگاهی تحلیل‌گرایانه به این دو مقطع تاریخی، درمی‌یابیم که نقض عهد متقابل ما در برابر بدعهدی آمریکا موجب تقویت قدرت منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی خواهد بود.

احمدی در پایان به همه‌ مسئولین در همه‌ بخش ها توصیه کرد در مواجهه با نصایح خیرخواهانه‌ امام جمعه موضع‌گیری غیر اصولی و کارشناسی نشده نگیرند.

انتهای پیام/ک

تگها: حقوق نجومی, فتنه 88, اخبار, جاورسیان, خبر, 9دی, اقتصاد, سیاست

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *