بازدید: 336 | تاریخ انتشار : 14 دی 1395
فرماندار شهرستان خنداب گفت: 314 اشتغال جدید در سال جاری در این شهرستان به ثمر رسیده است.

 به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب گفت: سهمیه اشتغالزایی امسال این شهرستان بر اساس تصمیمات و مصوبه کارگروه توسعه اشتغال استان مرکزی، ایجاد 391 فرصت شغلی است که 314 فقره آن محقق شده است.

غیاثی اظهار کرد: بیشترین میزان اشتغال پایدار ایجاد شده امسال در خنداب با 118 مورد در زمینه کشاورزی است و به ترتیب 106 فرصت شغلی توسط سازمان صنعت، معدن تجارت، 31 مورد کمیته امداد، 26 فرصت توسط بهزیستی و 33 شغل نیز توسط سایر دستگاه ها محقق شده است.
وی افزود: نرخ بیکاری در این شهرستان با دیگر شهرستان ها متفاوت است چراکه بیش از 90 درصد مردم در عرصه کشاورزی فعالیت دارند به همین دلیل در برخی از فصول سال افزایش بیکاری وجود دارد.
فرماندار شهرستان خنداب گفت: براساس آمار اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، نرخ بیکاری در خنداب پنج درصد است اما، مسئله مهم در خصوص این شهرستان بیکاری پنهان است چراکه در پاییز تا پایان سال رشد کشاورزی را شاهدیم و در دیگر فصول با کاهش کشاورزی مواجه هستیم به همین دلیل بیان آمار و نرخ بیکاری در خنداب با دیگر شهرستان ها تفاوت دارد.
غیاثی خاطرنشان کرد: توجه به رده های کسب و کار نوین و پایدار در حوزه کشاورزی و تقویت صنایع تبدیلی کشاورزی از سیاست های مهم در عرصه اشتغالزایی خنداب است که دنبال می شود.
شهرستان خنداب با جمعیت 58 هزار نفری در 87 کیلومتری اراک یکی از شهرستان های 12گانه استان مرکزی به شمار می رود.
منبع: ایرنا

انتهای پیام/ش

تگها: بیکاری, اخبار روز, روزنامه, اشتغال, کشاورزی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *