بازدید: 479 | تاریخ انتشار : 22 دی 1395
مردم و مسئولین 2 شهرستان خنداب و کمیجان در تلاش هستند تا با اضافه شدن دو نماینده به استان مرکزی، نماینده خنداب و کمیجان مستقل شود.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، جدایی نمایندگان شهرستان های خنداب و کمیجان به یکی از مباحث مهم مردم شهرستان خنداب تبدیل شده که بنابر درخواست شوراها و مسئولین در یک ماه اخیر اتفاق افتاده است، درخواست انتزاع نمایندگان و مستقل شدن حوزه انتخابیه خنداب و کمیجان توسط مسئولین این دو شهرستان برای استاندار مرکزی ارسال شده است.

 

 

نماینده مستقل، وقت بیشتری برای پیگیری مطالبات مردم خواهد گذاشت/خنداب و کمیجان با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت، نماینده مستقل ندارند

 علی اصغر یادگاری سخنگوی شورای اسلامی شهر خنداب در خصوص مستقل شدن نمایندگان شهرستان خنداب گفت: در نظر داریم نماینده خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی مستقل باشد، نماینده مستقل، وقت بیشتری برای پیگیری مطالبات مردم خواهد گذاشت.

یادگاری اظهار کرد: در دوره های قبل برای جدایی نمایندگان خنداب و کمیجان با اراک اقدام شده بود، اما متاسفانه به نتیجه نرسیده بود، میزان جمعیت، یکی از شروط استقلال نمایندگان است که شهرستان خنداب و کمیجان این شرایط را داراست، شهرستان هایی با جمعیت زیر 100 هزار نفر از نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی برخوردارند، اما خنداب و کمیجان با 130 هزار نفر جمعیت، نماینده مستقل ندارند.

یادگاری گفت: این موضوع باید توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و استانداری مرکزی پیگیری شود تا به نتیجه برسد.

 وی خاطرنشان کرد: اکنون مهمترین مشکل شهر خنداب نبود بیمارستان، امکانات ورزشی، نبود استخر و جاده نامناسب به مرکز استان است، تمرکز شورای اسلامی خنداب بر روی افتتاح بیمارستان قرار گرفته است. 

بسیاری از مردم شهرستان خنداب بر این معتقدند که با مستقل شدن نماینده خنداب و کمیجان، پیشرفت بهتری در حوزه های مختلف در شهرستان خنداب شاهد خواهیم بود، این درخواست توسط نمایندگان در مجلس مطرح و پیگیری می شود.

انتزاع شهرستان خنداب و کمیجان در دستور کار مجلس قرار دارد

سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: پیگیری انتزاع شهرستان خنداب و کمیجان و افزایش شمار نمایندگان حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان در ابتدای کار مجلس دهم در دستور کار قرار داشت.
وی افزود: به منظور رسیدگی به مطالبات مردم حوزه انتخابیه خنداب و کمیجان و همچنین اجرای اصل 64 قانون اساسی این موضوع در دست پیگیری قرار داشت و تلاش های مجدانه برای تحقق خواسته مردم این دو شهرستان ادامه دارد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر این درخواست در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.
مقدسی افزود: خدمت رسانی صادقانه به حوزه های انتخابیه وظیفه نمایندگان مردم است و در این راستا بی شک از هیچ تلاشی فرو گذار نمی شود.

بر همین اساس کمپین هایی در شبکه اجتماعی  مبنی بر"کمپین انتزاع خنداب و کمیجان (نماینده مستقل اختصاصی میخواهیم)" ایجاد شده است، در این کانالها، نظرات مردم و کاربران به اشتراک گذاشته می شود.

 

برخی از این کانال ها و گروه ها غالبا از خارج از شهرستان اداره می شوند و در صدد رسیدن به اهداف سیاسی خود هستند و با فرافکنی موجب اختلاف افکنی بین این 2 شهرستان می شوند.

 

در کانال های شهرستان نظر سنجی هایی در خصوص انتزاع نمایندگان از اراک انجام شده که بسیاری از مردم شهرستان به جدایی نمایندگان و مستقل شدن نماینده خنداب و کمیجان در مجلس رای داده اند.

 

برخی از افراد در شهرستان خنداب بر این معتقدند که اگر نمایندگان شهرستان خنداب با اراک همراه باشد بهتر است، در همین حال برخی دیگر بر این باورند که نماینده شهرستان های خنداب و کمیجان باید مستقل و با هم باشند.

با توجه به جمعیت و وسعت شهرستان خنداب و کمیجان، نماینده مستقل در مجلس می خواهیم

 موسی رضا ملکی رئیس شورای اسلامی شهرستان خنداب در این خصوص گفت: جلسه ای با حضور شوراهای اسلامی شهرستان خنداب و کمیجان و امام جمعه هر دو شهرستان در کمیجان برگزار و مقرر شد تا امامان جمعه شهرستان ها جلسه ای با نماینده ولی فقیه در استان داشته باشند و مسئله را با وی در میان بگذارند.

ملکی اظهار کرد: در تقسیمات استانی، سهیمه اضافه شدن 2 نماینده به استان مرکزی داده شد، مسئولین در صدد هستند تا یکی از آنها را برای شهرستان اراک و دیگری را به ساوه اختصاص دهند.

وی افزود: دوره های قبل قرار بود تا نماینده خنداب و کمیجان جدا شوند، اما سهمیه نماینده به استان اضافه نشد، با توجه به وسعت و جمعیت شهرستان خنداب و کمیجان، انتظار داریم، یکی از نمایندگان را به این دو شهرستان اختصاص دهند.

ملکی متذکر شد: سطح نفوذ و گرفتن اعتبار برای شهرستان، پیگیری بهتر حقوق شهروندان از مزیت های استقلال نمایندگان است، مردم شهرستان خنداب با استقلال نمایندگان شهرستان خنداب و کمیجان موافق هستند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: بیکاری، وضعیت نامطوب جاده خنداب به اراک، نبود بیمارستان و مشکلات بهداشت و درمان از مهمترین مشکلات در شهرستان خنداب است.

با جدا شدن نماینده این دو شهرستان، کمیجان و خنداب می توانند کرسی مستقل در مجلس شورای اسلامی داشته باشند و اعتبارات شهرستان را بهتر جذب کنند و پیگیری بیشتری در حل مشکلات شهرستان داشته باشد.

 انتهای پیام/ش

 

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *