بازدید: 651 | تاریخ انتشار : 15 دی 1395
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: بیش از 50 درصد از مدارس روستایی این شهرستان فاقد کتابخانه مجزا هستند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، محمد رحمتی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب در آیین افتتاح کتابخانه سیار آموزش و پرورش خنداب گفت: آموزش و پرورش شهرستان خنداب بیش از 5 هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی دارد که این تعداد دانش آموز در 82 مدرسه و 280 کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

  رحمتی اظهار کرد: به استثنای مدارس شبانه روزی و مدارس پرجمعیت بزرگ، بیش از 50 درصد از مدارس روستایی این شهرستان فاقد کتابخانه مجزا هستند.

 

وی افزود: عدم وجود کتابخانه در مدارس خنداب یکی از آسیب های جدی در مسیر تعلیم و تربیت جامعه روستایی بوده که در واقع مانع شکوفایی استعدادهای دانش آموزان روستایی می شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب گفت: هدف ما از راه اندازی کتابخانه سیار این است که دانش آموزان راه خود را بهتر شناخته و قدرت تصمیم گیری و اجرای آن را میان این دانش آموزان تقویت کنیم، همچنین ایجاد فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و حرکت و شتاب برای ایجاد فرصت های جدید برخی دیگر از اهداف راه اندازی این کتابخانه سیار هستند.
وی تصریح کرد: ممکن است در مدارس شهری، کتاب زدگی به عنوان یک آفت بد زمانه وجود داشته باشد ولی در مدارس روستایی خوشبختانه عطش نیاز به کتاب فراوان وجود دارد.
مدیر آموزش و پرورش عشایر خنداب متذکر شد: این کتابخانه‌ها یک روز به صورت ماهانه در روستاها سرکشی و کتاب‌ها را در اختیار کودکان و نوجوانان که توسط این مدیریت  در مدارس شناسایی شدند قرار می گیرد.

رحمتی با بیان اینکه مطالعه سبب افزایش ظرفیت حافظه می‌شود، گفت: فضاهای فرهنگی بستر پرورش استعدادها در جامعه را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به مراکز عرضه کتاب در مناطق شهری خاطرنشان کرد: نباید از محیط‌های روستایی و برخی مکان‌های شهری که فاقد مرکز کتاب هستند غافل شد.
انتهای پیام/ش

تگها: کتابخانه, اخبار روز, روزنامه, خبر روز, خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *