بازدید: 303 | تاریخ انتشار : 17 دی 1395
فرماندار خنداب گفت: امکان سنجی استقرار 2 واحد گلخانه ای در خنداب با یک هزار فرصت شغلی جدید در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب گفت: به منظور توسعه اشتغالزایی در شهرستان و تحقق ۳۹۱ فرصت شغلی در سال جاری دو گلخانه در بخش خنداب و قره چای مستقر می شود.

 

 غیاثی اظهار کرد: مطالعات این طرح در بخش قره چای انجام و چاه مورد نیاز نیز حفر شده است و تلاش برای رفع معارض اراضی این منطقه با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: تاکنون برای اجرای این طرح در قره چای ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده و بر اساس برآوردهای انجام شده حدود چهار میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری از این طرح کشاورزی نیاز است.
فرماندار خنداب گفت: در بخش مرکزی خنداب نیز اراضی از سوی مردم به جهاد کشاورزی واگذار شده و با توجه به اینکه احداث این گلخانه در حریم شهر است، بی شک هزینه های بیشتری نسبت به طرح گلخانه بخش قره چای به همراه دارد.
وی میزان اشتغالزایی این دو طرح را به طور مستقیم بیش از ۴۰۰ فرصت و به طور غیر مستقیم حدود یک هزار شغل عنوان کرد و گفت: این طرح با همکاری شهرک کشاورزی شهرستان خنداب انجام می گیرد.
فرماندار خنداب خاطرنشان کرد: اراضی خنداب داری معارض، پس از رفع و تامین زیرساخت ها، توسط دولت به بخش خصوصی واگذار می شود و در کنار آن نیز توسعه کشاورزی در رشته های دیگر نیز در دستور کار قرار می گیرد.

شهرستان خنداب با جمعیت ۵۸ هزار و ۲۶۲ نفر در غرب استان مرکزی واقع شده است و با توجه به ظرفیت های خاص منطقه یکی از قطب های کشاورزی و گردشگری طبیعی استان مرکزی به شمار می رود.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ش

تگها: خنداب, اخبار روز, گلخانه, اشتغال, خبرهای روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *