بازدید: 321 | تاریخ انتشار : 24 دی 1395
امام جمعه شهر جاورسیان گفت: تلاش در راه کشف و تقویت عوامل اقتدار ملی و دشمن‌شناسی وظیفه‌ی تک‌تک آحاد جامعه است و وحدت حول مشترکات فراوان سیاسی، اجتماعی و آرمانی از جمله‌ این عوامل است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام علیرضا احمدی امام جمعه‌ جاورسیان به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به تبیین ابعاد شخصیتی ایشان پرداخت و گفت: مرحوم هاشمی فقیهی مبارز و خادمی خستگی‌ناپذیر بود که بزرگترین درسی که همگان باید از زندگی‌اش بگیرند، ولایت‌پذیری آن فقید بود.

احمدی اظهار کرد: هاشمی از نوجوانی در حوزه‌ی علمیه‌ قم تحت تربیت امام خمینی(ره) قرار گرفت که این امر باعث شد شخصیتی عالم و بصیر و از هر حیث به درد بخور برای جامعه‌ اسلامی بار بیاید.

 

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به مناسبت ارتحال حجت الاسلام رفسنجانی، گفت: واژه‌ی خناسان که در کلام رهبر انقلاب در مورد کسانی به کار برده شد که اختلافات نظری و اجتهادی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را دست‌مایه‌ اختلاف افکنی و بینونت بین ایشان و هاشمی قرار داده بودند، گفت: خناسان دو گروه بودند، کسانی که پشت سر هاشمی صف بسته بودند و با رهبری و نظام مخالفت می‌کردند و به غلط هاشمی را در اردوگاه خود می‌دیدند، و کسانی که به نام دفاع از ولایت و شخص ولی‌امر مسلمین ناجوانمردانه و بر خلاف نظر و رضایت رهبری، هاشمی را می‌کوبیدند.
امام جمعه جاورسیان گفت: نه آنها توانستند هاشمی را به نفع خود مصادره سازند و نه اینان موفق شدند در نظر صائب و مثبت رهبری نسبت به هاشمی خللی ایجاد کنند.
وی افزود: دبیرکل حزب‌الله لبنان مرحوم هاشمی را یار و یاور و تکیه‌گاه مطمئن برای مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و مبارزه با آن رژیم جعلی توصیف کرد.

احمدی سالگرد انتصاب آیت الله خامنه‌ای به رهبری را گرامیداشت و گفت: همگان از نعمت و رحمت ارشادات حکیمانه‌ ولی‌امر مسلمین بهره مند باشند.

خطیب جمعه‌ جاورسیان با اشاره به دیدار مردم انقلابی قم با رهبر انقلاب در روز ۱۹دی، گفت: همانطوری که رهبر انقلاب تأکید و تصریح کردند، تلاش در راه کشف و تقویت عوامل اقتدار ملی و دشمن‌شناسی وظیفه‌ی تک‌تک آحاد جامعه است و وحدت حول مشترکات فراوان سیاسی، اجتماعی و آرمانی از جمله‌ این عوامل است.
وی ضرورت پیگری سیاست های اقتصاد مقاومتی را به عنوان تنها راه اعتلای کشور مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: پرداختن به این امور مهم و پیگیری این معضلات، وظیفه‌ی مسؤلان قوا است ، بگومگوهای بی‌پایه و اساس با یکدیگر را کنار بگذارند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *