بازدید: 378 | تاریخ انتشار : 2 بهمن 1395
فرماندار شهرستان خنداب گفت: در راستای کاهش آمار بیکاری در شهرستان خنداب با بهره‌برداری از دو پروژه گلخانه‌ای بیش از یک‌هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان گفت: جلسات متعددی در خصوص حفظ و ایجاد اشتغال با کمیته امداد، صندوق کارآفرینی امید و بانک‌ها برگزار کردیم.
غیاثی اظهار کرد: این شهرستان به لحاظ زیرساخت‌های ایجاد اشتغال ضعیف است و  در سنوات گذشته نیز در این زمینه کاری اساسی صورت نگرفته است.
فرماندار خنداب با اشاره به برخی از مسائل موجود در این زمینه گفت: برای راه‌اندازی بسیاری از این کارگاه‌های تولیدی در بحث زمین با اداره اوقاف و منابع طبیعی اختلافاتی وجود دارد از سوی دیگر مشکلات موجود در حوزه اسناد ملکی است برای دریافت تسهیلات به خاطر مشکلاتی که این اسناد دارند از سوی بانک‌های عامل به عنوان وثیقه قابل پذیرش نیست.
ظرفیت روستاهای خنداب شناسایی و شناسنامه‌دار شد
وی افزود: با همکاری بسیج سازندگی، بخشداری‌ها و ساکنین روستا ظرفیت روستاها را شناسایی و برای آن‌ها شناسنامه صادر کردیم؛ بر‌اساس ظرفیت و پتانسیل روستاها، افرادی برای فعالیت در بخش کشاورزی، حفظ و ایجاد دامداری، کارگاه قارچ و زنبور عسل به بسیج سازندگی برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.
فرماندار شهرستان خنداب در خصوص جلسات برگزار شده برای ایجاد فرصت‌های شغلی در این شهرستان گفت: جلسه‌ای با موضوع پیشرفت و آبادانی روستاها در فرمانداری برگزار و روستای دهچال برای دریافت تسهیلات به بسیج سازندگی معرفی شد.
وی ادامه داد: به منظور پرورش ماهی‌های زینتی و پرورش زالو در حوزه شیلات جلساتی برگزار و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گرفت.
ایجاد یک‌هزار فرصت شغلی در شهرستان خنداب
غیاثی از ساخت دو پروژه گلخانه در شهرستان خنداب خبر داد و گفت: در روستای ایجان مطالعات لازم برای حفر چاه انجام شده که با تامین اعتبار این پروژه اجرایی می‌شود. پروژه دیگر در شهر خنداب در نظر گرفته شده که زمین این طرح مربوط به اراضی در تملک جهاد کشاورزی بود با همکاری شهرداری و شوراها اقدامات لازم انجام و این زمین به شرکت شهرک‌های کشاورزی محول شد تا زیر ساخت‌های لازم در این زمینه انجام شود. امیدواریم با بهره‌برداری از این دو پروژه بیش از یک‌هزار فرصت شغلی ایجاد شود.
وی افزود: چندین پروژه در خصوص بسته بندی کشمش، توسعه حجاری و تولید مصنوعات سنگی و تزئینی، ایجاد کارگاه تولید ذغال و تولید صنایع چرم برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده اند. همچنین با تامین سهم آب مورد نیاز مجتمع سوارکاری و کارگاه فراوری کشمش با همکاری کارگروه شورای حفاظت از آب شهرستان، این دو پروژه فعال می‌شود.
بیکاری ۴.۷ درصدی شهرستان خنداب/ایجاد ۳۱۷ فرصت شغلی
فرماندار خنداب تصریح کرد: براساس طرح آمایش سرزمین استان مرکزی آمار بیکاری در شهرستان خنداب ۴/۷ برآورد شده است. مردم این شهرستان به دلیل دارا بودن ظرفیت درخور توجه در بخش کشاورزی در فصل کشت مشغول فعالیت هستند همچنین از سوی دیگر بسیاری از افراد تنها چند ساعت از روز برای کسب درآمد فعالیت دارند یا اینکه درآمدی در حد بضاعت خود دارند و این امر باعث شده تا شاهد بیکاری نهفته و خاموش باشیم.
غیاثی در پایان خاطرنشان کرد: براساس طرح آمایش در کارگروه توسعه اشتغال استان مرکزی، سهمیه شهرستان خنداب ۳۹۱ نفر اعلام شده بود که از این تعداد با کمک جهادکشاورزی، شرکت شهرک‌های صنعتی، صندوق کارآفرینی امید برای ۳۱۷ نفر ایجاد اشتغال شد.

انتهای پیام/ف

تگها: بیکاری, اقتصاد مقاومتی, کشاورزی, دامداری

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *