بازدید: 597 | تاریخ انتشار : 12 بهمن 1395
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب گفت: گلباران مزار شهیدان انقلاب شهرستان خنداب روز ۱۴ بهمن‌ماه در خنداب برگزار می شود.
شهرام ثامنی رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب گفت: شهرستان خنداب ۲۰۷ شهید در راه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تقدیم نظام کرده است، که از این تعداد، ۲ شهید از شهدای انقلاب هستند.

ثامنی اظهار کرد: شهید حیدر شرفی و شهید شعبانعلی خیری در راهپیمایی و تظاهرات ۲۲ بهمن با اصابت مستقیم تیر سربازان طاغوت به درجه رفیع شهادت رسیدند.

شهيد شعبانعلي خيري در سال ۱۳۳۹ در روستای گازران بخش مرکزی شهرستان خنداب چشم به جهان گشود و از دوران كودكي به حرفه خياطي علاقه‌مند و به واسطه همين حرفه به تهران مهاجرت و كار خويش را در پايتخت ادامه داد.

وي در سال ۵۷ به همراه آحاد مردم به هنگام تظاهرات مردم تهران بر ضد حكومت به تظاهرات و راهپيمائي مشغول می‌شود و در تاريخ ۵۷/۱۱/۲۲ با اصابت گلوله از ناحيه سر دچار ضربه مغزی و پس از يك سال در بيمارستان سينا به درجه رفيع شهادت می‌رسد.

شهيد شرفي نیز در سال ۱۳۳۷ در روستای استوه از توابع بخش قره‌چای شهرستان خنداب چشم به جهان گشود و پس از طي نمودن چند پايه از دوره ابتدايی همگام با پدر خويش در زمين كشاورزی و گچ كاري مشغول شد.

اين شهيد بنا به دستور حضرت امام خميني(ره) مبني بر ترك سرباز خانه ها‌، محل خدمت خود را در بوشهر و در يگان نيروی هوايی ترك و به شوق ديدار رهبر و امام خويش به تهران عزيمت مي‌كند.

وی در تاريخ ۵۷/۱۱/۲۲ در تظاهرات تهران با گارد رژيم پهلوی درگير و در اثر اصابت گلوله به درجه رفيع شهادت نائل می‌شود.

شهرام ثامنی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب خاطر نشان کرد: یادواره این دو شهید والامقام انقلاب از سال ۹۳ در شهرستان خنداب برگزار شده است.

انتهای پیام/ف

تگها: خنداب, اخبار روز, روزنامه, شهدا, انقلاب, خبرنامه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *