بازدید: 307 | تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395
صلح جو، نویسنده و منتقد پیشکسوت سینمای ایران گفت: منتقدان و صاحب نظران کشور ما فیلم هایی که مردم می پسندند را جدی نمی گیرند و از آن به عنوان فیلم فارسی یاد می کنند، در این سال ها سینمای ما خط مشی درستی نداشته است.


به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، طهماسب صلح‌جو، نویسنده و منتقد پیشکسوت سینمای ایران، درخصوص کیفیت سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: برای قضاوت کیفیت جشنواره فیلم فجر امسال باید منتظر پایان جشنواره باشیم چراکه کیفیت جشنواره صرفا به فیلم‌های اکران شده نیست، بلکه نوع برگزاری و بازتاب فیلم های به نمایش درآمده در جشنواره هم از اهمیت به سزایی برخوردار است.

اثرگذاری جریانات داخلی بر حوزه هنر و سینما

صلح‌جو فضای سینمای کشور را رویداد محور دانست و گفت: فضای سینمای کشور ما ادامه جریان‌های همیشگی است؛ معمولا ما شاهد اتفاق خاصی در این فضا نیستم و حوادثی که در کشور رخ می دهد همه حوزه‌ها را به زیر سایه خود می‌برد که سینما و فیلم های جشنواره فجر هم از این قضیه مستثنی نیستند.

این منتقد و پیشکسوت سینمای ایران اظهار کرد: برخی از فیلمهایی که اخیرا ساخته شده برای جذب تماشاگر و مخاطب در جشنواره و فستیوالهای خارجی است و این آثار به دنبال این هستند که در بخش اکران عمومی بازدید خوبی داشته باشند. برخی دیگر از فیلم اولی‌ها هم حتی خودشان دقیقا نمی‌دانند فیلم‌هایشان چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد ولی همین فیلم‌ها هم در سینمای هنر و تجربه ما نشان داده می شود.

وی افزود: متاسفانه منتقدان و صاحب‌نظران کشور ما فیلم‌هایی را که از استقبال مردمی برخوردار هستند را جدی نمی‌گیرند و از آن به عنوان فیلم فارسی یاد می‌کنند؛ در این سال ها سینمای ما خط مشی درستی نداشته است.

صلح‌جو با اشاره به کمبود آثار جشنوراه در بخش فیلم‌های کودک و نوجوان گفت: کمبود فیلم‌های ویژه این بخش در لیست فیلم های ارائه شده سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، وجود جشنواره‌های خاص حوزه کودک و نوجوان است. به نظر می‌رسد در دنیا جشنواره فیلم کودک و نوجوان را بیشتر از جشنواره‌ فیلم فجر جدی می‌گیرند.

این نویسنده و پیشکسوت سینمای ایران، در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است ما از ابتدا برای جشنواره کودک و نوجوان هزینه کنیم تا اینکه بخواهیم در آینده متحمل هزینه‌های بیشتری شویم؛ این موضوع نیازمند توجه بیشتری از سوی مسئولین فرهنگی و گردانندگان سینمای کشور است.

انتهای پیام/ف

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *