بازدید: 279 | تاریخ انتشار : 3 فروردین 1396
مسئول فنی بخشداری بخش مرکزی گفت: نزدیک به ۱۵ هزار مترمربع از معابر روستایی در شهرستان خنداب با اعتباری بالغ بر یک میلیارد هفتصد میلیون تومان آسفالت شده است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، شهرستان خنداب دارای پوششی روستایی و شغل اصلی مردم این شهرستان نیز کشاورزی است. از آنجا که کشاورزان، تولیدکننده و جهادگران در عرصه اقتصاد مقاومتی هستند به همین منظور نیازمند توجه بیش تری از سوی دولت هستند.

محرومیت زدایی، توسعه و گسترش روستاها باید به طور جدی مورد توجه مسئولین قرار گیرد و اشتغال زایی در مناطق روستایی افزایش یابد تا در اینصورت شاهد کاهش مهاجرت از روستا به شهر خواهیم بود. روستائیانی که به جای اینکه تولیدکننده باشد خود به مصرف کننده تبدیل شده و خسارات جبران ناپذیری را بر اقتصاد کشور تحمیل می کنند.

ترمیم بافت های فرسوده روستایی، گسترش امکانات در سطح روستاها و ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان در این مناطق مانع از مهاجرت روستا به شهر می شود.

شهرستان خنداب، در چند سال اخیر شاهد اقدامات عمرانی زیادی بوده، ترمیم جاده های روستایی، افزایش امکانات در روستاها و اقدامات دیگر که موجب پیشرفت روستاهای این شهرستان شده است.

انجام ۳۵ هزار مترمربع زیرسازی مسیرهای روستایی در خنداب

آزاد، مسئول فنی بخشداری بخش مرکزی خنداب در گفت‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، گفت: توانسته ایم در چند سال اخیر با همکاری فرمانداری، دادگستری و دیگر ادارات شهرستان مانع از ساخت و سازهای غیر قانونی شویم.

آزاد درخصوص ساخت و سازها در بخش مرکزی خنداب از سال ۹۲ تاکنون گفت: در این مدت ۱۳۰ پروانه ساختمانی صادر و ۸۱ مورد مقاوم سازی مسکن روستایی انجام شده است.

مسئول فنی بخشداری بخش مرکزی خنداب، با اشاره به پروژه های عمرانی بخشداری گفت: روستاها بر اساس جمعیت و ضرورت اجرای پروژه اولویت بندی شدند تا پروژه های عمرانی توسط دهیاران روستاها با توجه به الویت بندی انجام شود.

آزاد با اشاره به اقدامات اجرایی در بحث سازماندهی و بهسازی معابر روستایی گفت: در چند سال اخیر نزدیک به ۱۷ هزار متر جدول گذاری و ۳۵ هزار مترمربع زیرسازی در سطح روستاها انجام شده همچنین نزدیک به ۱۵ هزار مترمربع از معابر روستایی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد هفتصد میلیون تومان آسفالت شده است.

 

مسئول فنی بخشداری بخش مرکزی خنداب در مورد احداث ساختمان دهیاری در روستاها گفت: بخش مرکزی خنداب دارای ۴۲ روستا است، که ۳۴ روستا مجهز به دهیاری و ۵ ساختمان دهیاری نیز با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در این روستاها افتتاح شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۸ هزار مترمربع بوستان روستایی و فضای سبز در ۵ روستا با اعتباری بالغ بر ۶۲۰ میلیون تومان احداث شده است.

گفتنی است این پایگاه خبری به این گزارش اکتفا نکرده و در جمع مردم شهرستان خنداب حضور پیدا کرده و از میزان رضایت شهروندان از عملکرد مجموعه بخشداری مرکزی گزارشاتی را تهیه و در روزهای آتی منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *