بازدید: 442 | تاریخ انتشار : 17 فروردین 1396
متاسفانه در روزهای پایانی ایام نوروز کودکی ۴ ساله که به همراه پدر بزرگ خود در حاشیه رودخانه قره چای مشغول گردش بود، به داخل رودخانه سقوط میکند، تلاش های اهالی این منطقه و نیروهای حاضر در صحنه برای یافتن این کودک تا کنون بی نتیجه مانده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، متاسفانه در روزهای پایانی ایام نوروز کودکی ۴ ساله به همراه پدر بزرگ خود در حاشیه رودخانه قره‌چای مشغول تفریح بود که به داخل رودخانه سقوط کرد. تلاش‌های پدر بزرگ کودک برای نجات کودک بی‌نتیجه ماند و برای گرفتن کمک به سراغ اهالی روستا رفته که آنها نیز موفق به یافتن و نجات کودک نمی‌شوند.

به محض اطلاع دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله شهرداری، نیروی انتظامی، آتشنشانی، سایت انرژی اتمی و هلال احمر عملیات جستجو آغاز می‌شود، اما تاکنون موفقیتی برای یافتن این کودک حاصل نشده است.

حضور ماموران آتشنشانی برای آغاز عملیات جستجو

حمید غیاثی، فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در ارتباط با این حادثه گفت: در روز ۱۲ فروردین به محض اطلاع نیروهای آتشنشانی شهر اراک از وقوع حادثه در محل حاضر شدند و عملیات جستجو را آغاز کردند ولی متاسفانه موفق به یافتن کودک نشدند.

وی افزود: در روز ۱۳ فروردین عملیات جستجو توسط یک تیم غواص و خود اهالی روستا ادامه پیدا کرد اما باز هم نتیجه‌ای حاصل نشد ولی با این وجود گروه جستجو ناامید نشدن و در روز بعد همراه اهالی به صورت سرزمینی حاشیه رودخانه را به جستجو پرداختند ولی متاسفانه در روز ۱۴ فروردین هم موفق به یافتن کودک نشدند.

 

ادامه عملیات جستجو با سگ‌های زنده‌یاب

غیاثی اظهار کرد:حجم بالای آب، وجود تنه درخت، چوب و گل و لای عملیات جستجو را سخت‌تر کرده و متاسفانه تاکنون هپچ کدام از تیم‌های حاضر در صحنه موفق به یافتن کودک نشده اند.

وی افزود: سناریویی مبنی بر افتادن این کودک در چاله و چاه‌های اطراف رودخانه وجود داشت که به همین منظور مقرر شد عملیات جستجو در مناطق اطراف رودخانه توسط سگ زنده یاب ادامه پیدا کند.

فرماندار شهرستان خنداب در ادامه گفت: این عملیات از صبح روز شانزدهم فروردین با حضور نیروهای هلال احمر به همراه ۲ قلاده سگ زنده یاب در دو سمت رودخانه از فاصله چندصد متری بالای رودخانه تا چند کیلومتر پایین‌تر آغاز شد که این عملیات به صورت سرزمینی و جستجو در اطراف  رودخانه صورت گرفت، اما این گروه هم موفق به یافتن کودک ۴ ساله نشدند.

 

غیاثی با اشاره به صبوری خانواده این کودک در این چند روز بیان کرد: خانواده این کودک در طول مدت جستجو واقعا صبوری کردند و تمام ارگان‌ها نیز با جدیت عملیات جستجو را ادامه دادند، امیدواریم هر چه زودتر نشانه ای از این کودک پیدا کنیم تا بتوانیم خانواده این کودک چهار ساله را از چشم انتظاری خارج کنیم.

نخستین روزهای بهاری در خنداب طعم تلخی گرفت

فرماندار شهرستان خنداب با یادآوری این حادثه به عنوان تلخ‌ترین حادثه ابتدای سال ۹۶ شهرستان خنداب گفت: در حال حاضر نزدیک به ۵۰ نفر از اهالی این منطقه همراه با همکاران اداره منابع آب در محل وقوع حادثه حضور دارند تا در صورت امکان حجم آب جمع شده پشت سد را کاهش دهند تا در صورت گیر افتادن احتمالی کودک در بین گل و لای و درختان وی را نجات دهند.

غیاثی در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای هلال احمر، منابع آب، نیروی انتظامی، شهرداری و آتشنشانی خنداب و اراک، سایت انرژی اتمی از زمان آغاز حادثه و تاکنون در محل حادثه حضور داشته و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با یافتن کودک به نحوی به این خانواده کمک کنند به همین منظور از تمامی مردم خنداب، روستای گازران، استوه، نیرو های آتشنشانی خنداب، منابع آب زیرزمینی، نیروی انتظامی، و معاون فرماندری، بخشداری که از زمان اولیه وقوع حادثه در صحنه حضور داشتند و هماهنگی و رایزنی های لازم با استان را انجام دادند تا به نوعی بتوانند به این خانواده کمک شود، تشکر و قدردانی می کنم.

نیروهای غواص بعد از سه روز جستجو با ناامیدی محل را ترک کردند، اما عملیات جستجو توسط هلال احمر و منابع آب و دیگر ارگان ها ادامه دارد.

 به گفته یکی از اهالی روستای گازران در چند سال گذشته همین حادثه برای کودکی ۵ ساله از روستای استوه اتفاق افتاد، اما نیروهای حاضر در صحنه موفق به یافتن آن کودک نشدند، اما تمام اهالی شهرستان خنداب امیدوارند تا با همکاری نیروهای حاضر در صحنه بتوانند هر چه زودتر نشانه ای از این کودک بیابند.

  

انتهای پیام/ف

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *