بازدید: 583 | تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396
پیکر بی جان امیرعلی ۴ ساله توسط تیم غواصی آتش نشانی اراک، پس از گذشت ۱۷ روز از آب بیرون کشیده شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، سرانجام بعد از ۱۷ روز جستجو، پیکر بی جان کودک ۴ ساله در آب های خروشان شهرستان خنداب پیدا شد.

فرماندار شهرستان خنداب در ارتباط با این موضوع به خبرنگار نسیم خنداب گفت: با کمک نیروهای آتش‌نشانی پس از ۱۷ روز جسد این کودک ۴ ساله از آب بیرون کشیده شد.

وی ادامه داد: ماموران آتش‌نشانی برای مدت یک هفته در این منطقه، مانور داشتند که سرانجام امروز جسد این کودک از آب بیرون کشیده شد و برای شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

در روزهای پایانی ایام نوروز کودکی ۴ ساله به همراه پدر بزرگ خود در حاشیه رودخانه قره‌چای مشغول تفریح بود که به داخل رودخانه سقوط کرد.

به محض اطلاع دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله شهرداری، نیروی انتظامی، آتشنشانی، سایت انرژی اتمی و هلال احمر عملیات جستجو آغاز شد، که تا امروز موفقیتی برای یافتن این کودک حاصل نشده بود.

چندی پیش حمید غیاثی، فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در ارتباط با این حادثه گفت: در روز ۱۲ فروردین به محض اطلاع نیروهای آتشنشانی شهر اراک از وقوع حادثه در محل حاضر شدند و عملیات جستجو را آغاز کردند ولی متاسفانه موفق به یافتن کودک نشدند.

وی افزود: در روز ۱۳ فروردین عملیات جستجو توسط یک تیم غواص و خود اهالی روستا ادامه پیدا کرد اما باز هم نتیجه‌ای حاصل نشد ولی با این وجود گروه جستجو ناامید نشدن و در روز بعد همراه اهالی به صورت سرزمینی حاشیه رودخانه را به جستجو پرداختند ولی متاسفانه در روز ۱۴ فروردین هم موفق به یافتن کودک نشدند.

 

ادامه عملیات جستجو با سگ‌های زنده‌یاب

غیاثی اظهار کرد:حجم بالای آب، وجود تنه درخت، چوب و گل و لای عملیات جستجو را سخت‌تر کرده و متاسفانه تاکنون هپچ کدام از تیم‌های حاضر در صحنه موفق به یافتن کودک نشده اند.

وی افزود: سناریویی مبنی بر افتادن این کودک در چاله و چاه‌های اطراف رودخانه وجود داشت که به همین منظور مقرر شد عملیات جستجو در مناطق اطراف رودخانه توسط سگ زنده یاب ادامه پیدا کند.

فرماندار شهرستان خنداب در ادامه گفت: این عملیات از صبح روز شانزدهم فروردین با حضور نیروهای هلال احمر به همراه ۲ قلاده سگ زنده یاب در دو سمت رودخانه از فاصله چندصد متری بالای رودخانه تا چند کیلومتر پایین‌تر آغاز شد که این عملیات به صورت سرزمینی و جستجو در اطراف  رودخانه صورت گرفت، اما این گروه هم موفق به یافتن کودک ۴ ساله نشدند.

 

مسعود آقا زیارتی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی اراک در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب، درخصوص این واقعه تلخ گفت: پیکر کودک ۴ ساله‌ای که در روز ۱۲ فروردین‌ماه سال جاری در رودخانه قره‌چای غرق شده بود، ظهر امروز توسط آتش نشانان اراک از آب بیرون کشیده شد.

وی که در محل حضور داشت در این خصوص اظهار کرد: با مشاهده پیکر این کودک بر روی آب توسط آتش نشانان شهرستان خنداب و اطلاع رسانی رسانی آن به تیم غواصی این سازمان که در اردوی عملیاتی حوادث سیلاب حضور داشتند، نیروهای تخصصی به محل اعزام شدند.

آقازیارتی در ادامه افزود: تیم تخصصی غواصی، امیرعلی بهاری را از آب بیرون کشیده و با تحویل پیکر وی به عوامل انتظامی به نگرانی خانواده اش خاتمه دادند.

وی در پایان اظهار کرد: تیم غواصی سازمان آتش نشانی اراک در چندین مرحله اقدام به جستجو برای یافتن این کودک کرده بود و یک تیم مجزا برای پیداکردن وی در محل مستقر کرده بود.

دوره آموزشی – عملیاتی نجات در حوادث سیلاب و آب‌های خروشان، به مدت یک هفته برای تمامی آتش نشانان استان در محل رودخانه قره چای منطقه خنداب به همت سازمان آتش نشانی اراک و با همکاری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی و شهرداری خنداب در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ف


 

تگها: شهرستان خنداب, پیکر بی جان کودک 4 ساله, پس از گذشت 17 روز, سازمان آتش‌نشانی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *