بازدید: 304 | تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1396
در لیست پروژه های نیمه کاره شهرداری شهر خنداب، پروژه هایی قرار دارد که به علت عدم تخصیص اعتبار با گذشت نزدیک به ۳ سال هنوز به مرحله عملی شدن نرسیده اند.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، در لیست پروژه های نیمه کاره شهرداری شهر خنداب، پروژه هایی قرار دارد که به علت عدم تخصیص اعتبار با گذشت نزدیک به ۳ سال هنوز به مرحله عملی شدن نرسیده اند.

 یکی از مهمترین این پروژه ها، طرح دفن پسماند روستای بخش مرکزی و شهر خنداب است، در گذشته پسماند زباله ها در منطقه دره مروار شهر خنداب دفن می شدند، که با اعتراض مردم این منطقه، جلسه‌ای برای حل این مشکل در شهریور ماه سال ۹۴ برگزار و براساس مصوبات این جلسه مقرر شد این زباله ها به بیابان های روستای دیزآباد منتقل و در این مکان دفن شوند. لینک خبر

 اکنون با گذشت بیش از یک سال هنوز اقدام قابل توجهی برای ساماندهی این منطقه انجام نشده است.

یادگاری، شهردار شهر خنداب در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در ارتباط با مشکل اصلی دفن پسماند گفت: مشخص شدن وضعیت دفن پسماند و محل دفن آن، از مهمترین پروژه‌های شهرداری است که برای ساماندهی آن نیازمند تامین اعتبار و همدلی تمامی ارگان هایی هستیم که از این منطقه برای دفن پسماند خود استفاده می کنند.

یادگاری اظهار کرد: عدم همکاری استفاده کنندگان این مجتمع مشکلات زیادی برای شهرداری به وجود آورده، فنس کشی، پاکسازی و خاکدهی این مجتمع توسط شهرداری انجام می شود اما ساماندهی بیشتر این مکان نیازمند همدلی مردم، دهیاران بخش مرکزی، پدافند هوایی و تخصیص اعتبار است.

شهردار شهر خنداب با اشاره به دفن روزانه زباله ها بیان کرد: شهرداری به صورت مکانیزه نسبت به جمع‌آوری زباله ها در سطح شهر اقدام و در مجتمع دیزآباد این زباله ها را خاکدهی می کند.

 دفن روزانه زباله‌ها در صورت تخصیص اعتبار

وی در ادامه گفت: خاکدهی زباله ها هر هفته و یا دو هفته یکبار توسط نیروهای شهرداری انجام می شود، اما متاسفانه دهیاری های بخش مرکزی، پدافند هوایی و نیروی زمینی در تخلیه زباله های خود همکاری لازم را ندارند، با وجود حجم بالای این زباله اگر امکانات و اعتبار لازم تخصیص پیدا کند، دفن زباله ها را روزانه انجام می دهیم.

 هنوز هم زمزمه‌های مخالفت مردم روستای دیزآباد از دفن زباله در روستایشان به گوش می‌رسد، باید کمی به مردم این منطقه حق داد چون با گذشت چند سال هنوز هم اقدام قابل توجه‌ای برای ساماندهی دفن پسماند زباله‌ها در این مکان انجام نشده است.

 مصوبه‌ای که با گذشت ۲ سال اجرایی نشد/عدم تخصیص اعتبار مشکل پروژه‌های ناتمام شهرداری خنداب

 یادگاری در ارتباط با ساخت میدان آموزش و پرورش شهر خنداب گفت: نزدیک به ۷۱۰۰ متر مربع از اراضی این منطقه در طرح تملک واقع شده و مالکین این اراضی همکاری لازم با شهرداری برای رفع این مشکل را ندارند.

وی در ادامه گفت: مصوبه طرح این میدان را سال ۹۴ از شورای ترافیک استان گرفته ایم اما شهرداری بودجه کافی برای پرداخت قیمت های کارشناسی شده این املاک را ندارد و مردم نیز در صورت دریافت مبالغ تعیین شده راضی به تحویل ملک خود می شوند به همین علت عملیات احداث این میدان بدون هیچ پیشرفتی به همان حالت اولیه باقی مانده است.

شهردار شهر خنداب افزود: مبالغی برای پروژه بلوار یادگار امام شهر خنداب در نظر گرفته ایم که هنوز به مرحل تخصیص نرسیده، به محض تخصیص اعتبار این پروژه نیز عملی می شود، جدول گذاری، رفوش وسط و زیرسازی این پروژه نیازمند اعتباری نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان است، در حال حاضر نیازمند ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای آغاز به کار فاز اول این پروژه هستیم، تا اقدامات اولیه را عملی و به محض دریافت کامل اعتبار پروژه را تکمیل خواهیم کرد.

احداث کمربند جنوبی حصار با واگذاری رایگان ۲۷ هزار متر مربع زمین

یادگاری با اشاره به روند احداث کمربند جنوبی شهر خنداب(که میدان بسیج را به خیابان شهید رجائی وصل می کند) بیان کرد: کنار‌گذری برای این منطقه به منظور تسهیل در روند عبور و مرور شهروندان درنظر گرفته‌ایم، که ۲۷ هزار متر مربع از این اراضی توسط شهروندان به صورت رایگان به شهرداری واگذار شده است.

شهردار شهر خنداب، تصریح کرد: زیرسازی و جدول گذاری این پروژه انجام و در صورت تخصیص اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان این کمربند را آسفالت خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: تملک املاک سه‌راهی آموزش و پرورش، تعریض میدان حر (یکی از نقاط حادثه خیز شهر خنداب)، آسفالت معابر شهرک جهاد، کنار گذر کمربند جنوبی حصار و انتهای خیابان آموزش و پرورش از طرح های الویت دار شهرداری است که با دریافت اعتبار این پروژه ها را نیز به اتمام می‌رسانیم.

عدم صدور پروانه ساخت برای املاک قولنامه‌ای

یادگاری در پایان خاطرنشان کرد: صدور پروانه ساختمانی املاک از جمله بزرگتری دغدغه های شهرداری است؛ عدم صدور پروانه ساخت مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده و شهرداری نیز منبع درآمد خود را از دست داده؛این موضوع تبعات اجتماعی زیادی نیز به همراه داشته و با توجه به اینکه اکثریت املاک شهرستان قولنامه ای هستند،شهرداری بدون سند اجازه صدور مجوز ساخت برای این املاک را ندارد، رفع این مشکل نیازمند تسهیل روند صدور سند برای این املاک است.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *