بازدید: 455 | تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1396
یک کارشناس سیاسی گفت: مردم برای انتخابات باید ملاک هایی از قبیل صداقت، عملکرد گذشته و سبک زندگی فرد را مدنظر قرار دهند و برنامه مناظره انتخاباتی کاندیداها باید عرصه ای برای ارائه برنامه و اقدامات عملی نامزدها باشد.
 محمد جمال باقری، کارشناس سیاسی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، گفت: برنامه مناظره انتخاباتی کاندیداها باید عرصه ای برای ارائه برنامه و اقدامات عملی نامزدها باشد.

وی در ادامه بیان کرد: افرادی به عنوان مسئول دولت حاضر، در برنامه حضور داشتند که باید عملکردی از اقدامات خود در دوره مسئولیت در این سمت ارائه می دادند  اما متاسفانه این افراد نه تنها عملکرد ارائه نکردند، بلکه با حالت تهاجمی و حمله به گذشته به دنبال فرار به سمت جلو بودند.

باقری اظهار کرد: گروهی با منطق بیشتر در برنامه حضور داشته و بحث‌هایی از قبیل بیکاری، مسکن، اشتغال و مشکلات اجتماعی را مطرح کردند که بیشتر به واقعیت جامعه و مشکلات مردم نزدیک بود.

وی افزود: روحانی و جهانگیری( کاندیدای پوششی  روحانی) موضع گیری مناسبی نداشته و بیشتر خود را زیر سوال بردند، در پایان برنامه نیز متوسل به آمارهای دورغین شدند.

رئیسی، حضوری اخلاق مدار با تمرکز بر مشکلات مردمی

این کارشناس سیاسی با اشاره به ویژگی اخلاق مداری در بین کاندیداها، بیان کرد: رئیسی بسیار اخلاق مدارانه و منطقی در برنامه حاضر شد و جمع بندی مناسبی نیز داشت که نشان می دهد جبهه انقلابی دغدغه حل مشکلات کشور را داشته و متوسل به هر وسیله و ابزاری برای جمع‌آوری آرا نمی شود، اما جبهه مقابل بیشتر به فکر متشنج کردن فضا بود.

وی در ادامه گفت: رئیسی اخلاق، انصاف و پاسخ‌گو بودن در مقابل مردم و خدا را مد نظر قرار داد.

باقری افزود: در کشور بحث اصول گرا و اصلاح طلب نداریم، مردم با مشکلات دسته و پنجه نرم می کنند و به کسی نیاز دارند که معضلات جامعه را برطرف کند.

صداقت یکی از مهمترین ویژگی کاندیداها

باقری با اشاره به ملاک‌های مردم برای انتخاب کاندیداها، عنوان کرد: مردم برای انتخابات باید ملاک هایی از قبیل عملکرد گذشته و سبک زندگی فرد را مدنظر قرار دهند، کسی که در خانه میلیاردی زندگی می کند، دغدغه مشکلات معیشتی و بیکاری زندگی مردم را ندارد، مردم به کسی نیاز دارند که در بین آنها حضور داشته و بتواند ملتی که در حال حاضر در سخت‌ترین شرایط زندگی می کند را درک کرده و از همه مهمتر صداقت داشته باشد.

وی در ادامه، گفت: کسی که می گوید، ۱۰۰ روزه مشکلات کشور را حل می کنم اما گفته های خود را تکذیب می کند، عدم صداقت خود را به مردم نشان می‌دهد، مردم کشور به شفافیت، مدیریت انقلابی و صداقت نیاز دارند.

اقدام و عمل نه شعار

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: مسئولین نباید تنها شعار داده و به وعده‌های خود عمل نکنند، به فرموده مقام معظم رهبری کشور ما امروزه نیازمند اقدام و عمل است.

باقری در پایان خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی، مسئولین باید به دنبال خدمت بیشتر و حقوق و مزایای کمتری باشند و این ویژگی باید در ذات مسئولین نظام باشد نه اینکه افراد حقوق های نجومی بگیرند و هیچ خدمتی نیز به مردم نکنند.

انتهای پیام/ف

تگها: انتخابات, عملکرد و صداقت, مناظره انتخاباتی, برنامه عملی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *