بازدید: 244 | تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1396
امام جمعه جاورسیان گفت: امضای پنهانی سند ۲۰۳۰ یونسکو به مراتب بدتر از قراردادهای تنباکو و کاپیتولاسیون است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه، ضمن تبریک به مناسبت میلاد باسعادت منجی عالم بشریت یکی از ویژگی‌های حکومت صالحان را اداره‌ امور جامعه بر اساس مردم‌سالاری دینی دانست و گفت: همانطو که خداوند در آیه‌ شریفه‌ ۲۳۳ سوره‌ مبارکه‌ بقره برخی امورات مربوط به فرزندان را به مشورت و رضایت والدین منوط دانسته است و نیز آیه‌ شریفه‌ ۳۸ سوره‌ مبارکه‌ شورا که به صراحت درباره‌ شورایی بودن نظام اداری و  امور اجتماعی سخن گفته است، در کشور ما نیز باید به مشورت و رجوع به نظر و رأی اکثریت مردم در تمام مراحل جامعه‌ اسلامی از خانواده‌ گرفته تا گستره‌ اجتماع توجه اساسی شود.

وی افزود: مشورت حاکم جامعه‌ اسلامی درباره‌ مسائل کلان حکومت و جامعه با مشاورین مختلف برگرفته از آموزه‌های قرآن و سنت پیامبر(ص) است خداوند نیز در آیه‌ شریفه‌ ۱۵۹ سوره‌ مبارکه‌ آل‌عمران، ضمن محفوظ دانستن حق تصمیم نهایی برای ولی‌امر، وی را به مشورت با مشاورین امین و دلسوز دستور داده است.

اساس حکومت جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری دینی است

امام جمعه‌ جاورسیان در ادامه گفت: این موارد همه نشانگر بطلان اعتقاد به تفکری است که انتخابات را مدلی کپی از غرب می‌داند در حالیکه حکومت اسلامی در ذات خود شور و مشورت و رجوع به رأی مردم را امر اساسی می‌داند.

احمدی با اشاره به فرمایشات امام(ره) بیان کرد: گفته‌های امام(ره) در بخش‌های مختلف کتاب صحیفه‌ نور گواه دیگری بر این مدعا است، چراکه امام امت به صراحت بیان کرده‌اند که کسی اجازه‌ تحمیل چیزی بر مردم را ندارد.

وی افزود: روشنگری و بصیرت بخشی به توده‌های مختلف مردم در راستای تحقق آرمان جامعه‌ برتر دینی، امری عقلایی و ضروری است.

۲۰۳۰ سندی نگین‌تر از قرارداد تنباکو و کاپیتولاسیون

امام جمعه جاورسیان با گرامی‌داشت روز لغو قرارداد ننگین تنباکو و کاپیتولاسیون، گفت: امضای پنهانی سند ۲۰۳۰ یونسکو به مراتب بدتر از قراردادهای تنباکو و کاپیتولاسیون است.

احمدی با اشاره به فرمایشات رهبری درخصوص سند ۲۰۳۰ در جمع معلمان گفت: از شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز مجلس شورای اسلامی به دلیل انفعال در مقابل این خیانت بزرگ، انتقاد می‌کنم.

وی افزود: ما انقلاب نکردیم که «بله قربان‌گوی» یونسکو و مانند آن باشیم ما انقلاب کرده‌ایم تا زمینه‌ حکومت جهانی صالحان به رهبری امام زمان(عج) را فراهم کنیم و این در سایه‌ تعالیم اسلام ممکن است نه تعالیم یونسکو.

فرهنگ ایرانی، فرهنگ قرآن و اسلام است

 امام جمعه جاورسیان با گرامی‌داشت روز جهانی میراث فرهنگی، بیان کرد: فرهنگ ما اسلام و تعالیم قرآن است نه بنای تاریخی متعلق به شخص ستم پیشه‌ای که هیچ استحقاقی برای حکومت بر ملت نداشته است.

خطیب جمعه جاورسیان در پایان از زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) در برقراری امنیت پایدار در جامعه تقدیر کرد.

انتهای پیام/ف

تگها: شهرستان خنداب, سند 2030, قرارداد تنباکو و کاپیتولاسیون, فرهنگ ایرانی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *