بازدید: 360 | تاریخ انتشار : 9 خرداد 1396
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خنداب گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ۶۰ مبلغ به مساجد شهرستان خنداب اعزام می‌شوند که از این تعداد ۴۰ مبلغ اعزامی از قم و مابقی از روحانیون و مبلغین بومی هستند.
تکلو، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، در ارتباط با برنامه‌هایی که به مناسبت ماه مبارک رمضان در شهرستان خنداب برگزار می‌شود، گفت: تلاوت قرآن کریم، برگزاری مسابقات قرآنی، تفسیر سوره بینات در مساجد صاحب الزمان و امام حسین، برگزاری محفل انس با قرآن شهری با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه، شهرداری خنداب و توزیع افطاری ساده که مدنظر مقام معظم رهبری است، از دیگر برنامه‌هایی تدارک دیده شده برای ماه مبارک رمضان است.

اعزام ۶۰ مبلغ به مساجد خنداب

تکلو با اشاره به اعزام مبلغین به مناطق شهری و روستایی شهرستان خنداب، بیان کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان ۶۰ مبلغ به مساجد شهرستان خنداب اعزام می‌شوند که از این تعداد ۴۰ مبلغ اعزامی از قم و مابقی از روحانیون و مبلغین بومی هستند.

تبيين آسيب‌ها و مسائل اجتماعي، رویکرد اصلی سازمان تبلیغات اسلامی

وی افزود: رویکرد اصلی سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری پرداختن به بحث آسیب‌های اجتماعی است، از مهم‌ترین برنامه‌هایی که با این محور در شهرستان خنداب برگزار می‌شود می‌توان به برگزاری کلاس‌های سبک زندگی اسلامی_ایرانی، تحکیم و تقویت بنیان خانواده، آسیب‌ها و مضرات مواد مخدر اشاره کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب در ادمه گفت: فعالیت‌های مبلغین در ماه مبارک رمضان شامل قرائت، حفظ، روخوانی، تفسیر و آموزش صحیح خوانی قرآن بوده ولی در مجموع عمده فعالیت مبلغان ارائه راهکارهایی برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است به همین منظور با رویکرد دینی و فرهنگی در مساجد شهرستان به این معضلات پرداخته می‌شود.

برگزاری مراسم جزءخوانی در مساجد خنداب

تکلو با اشاره به برگزاری مراسم جزء خوانی در مساجد شهرستان، بیان کرد: هم‌اکنون در ۱۳ مسجد روستایی و شهری مراسم جزء خوانی قرآن برگزار می‌شود اما با حضور مبلغین و روحانیون این تعداد به ۳۰ مسجد نیز خواهد رسید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب، تصریح کرد: بهترین عبادت در ماه مبارک رمضان خدمت به دیگران و تلاوت قرآن کریم است، قرآن همانند نوری از ظلمت می‌کاهد و به قلب آدمی روشنایی بخشیده و انسان را از رذائل اخلاقی دور می‌کند به همین علت در ماه مبارک بسیاری از ظلم‌ها و اختلافات کم می شود.

تکلو خاطرنشان کرد: جامعه ما باید همواره با قرآن مانوس باشد، چون قرآن راه هدایت و رهایی از وسوسه‌های شیطان را در اختیار انسان قرار می‌دهد.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *