بازدید: 281 | تاریخ انتشار : 12 خرداد 1396
امام جمعه شهر خنداب گفت: امام خمینی (ره) شخصیتی برجسته در طول تاریخ جهان است که در میان افراد تاریخ به‌جز انبیا و اولیا به دشواری می توان کسی را همانند ایشان تصور کرد.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام مجدی‌زاده، امام جمعه شهر خنداب در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان، به علل و فلسفه وجوب روزه پرداخت و گفت: شخصی از امام حسین(ع) پرسید، چرا روزه را خداوند واجب کرده است؟ امام حسین(ع) در پاسخ به سوال این شخص فرمودند، برای اینکه ثروتمند مزه گرسنگی را بچشد و بر مساکین ترحم کند و با گرسنگی و تشنگی ماه رمضان به یاد تشنگی و گرسنگی قیامت بیفتیم، خداوند روزه را بر شما واجب کرد همانطور که بر امت‌های پیش از شما واجب کرد.
 

 روزه؛ تمرین عملی تقوا

 

مجدی‌زاده اظهار کرد: وقتی انسان ۳۰ روز تمرین کرد و زبان، گوش، چشم و همه اعضای شخص روزه بود به درجه بالاتری از تقوا می‌رسد، پیامبر(ص) از خدا نقل می کند، روزه برای امت من است و من هم پاداش روزه را می دهم.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)، بیان کرد: روزه‌دار با دو خوشحالی مواجه است، خوشحالی به هنگام افطار به خاطر توفیق روزه و دیگری خوشحالی به هنگام ملاقات پروردگار وقتی عنایت باری تعالی را می‌بیند.

خطیب جمعه جاورسیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، بیان کرد: ۱۴ خرداد روحی عروج کرد و با نفس روح اللهی خود پیکر ملت ایران را جان بخشید.

امام خمینی(ره) شخصیتی بی‌همتا در طول تاریخ جهان

مجدی‌راده در پایان با اشاره به شخصیت برجسته امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: امام(ره) شخصیتی برجسته در طول تاریخ جهان است که در میان افراد تاریخ به‌جز انبیا و اولیا به دشواری می توان کسی را همانند ایشان تصور کرد.

انتهای پیام/ف

تگها: شهرستان خنداب, ماه مبارک رمضان, تقوا, امام خمینی(ره), اخبار روز

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *