بازدید: 134 | تاریخ انتشار : 23 تیر 1396
امام جمعه شهر جاورسیان گفت: آزاد سازی موصل نشانه بالارفتن ضریب امنیت ملی ایران و عراق و به دنبال آن امنیت منطقه و پایان کار داعش است.
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت‌الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جاورسیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به کلمه «صراط» در سوره‌ مبارکه‌ حمد گفت: خداوند «إهدنا الصراط المستقیم» را ناظر بر هر دو صراط دنیا و آخرت قرار داده است.

احمدی در ادامه اظهار کرد: الصراط المستقیم در دنیا نتیجه عمل به دستورات دین و پیروی از رهبران الهی و در آخرت نیز مبتنی بر صراط دنیاست.

امام جمعه جاورسیان با اشاره به سالروز حماسه‌ بزرگ ملت ایران در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن در سال ۷۸، بیان کرد: آن حادثه دارای دو بُعد اساسی است، یک بعد مربوط به حماسه‌ حضور مردم در حمایت از نظام اسلامی که در حقیقت، پایانی بر روزهای پر التهاب آن دوران بود و دیگری مربوط به واقعه‌ کوی دانشگاه تهران است که طی آن، عده‌ای از دانشجویان نسبت به مسأله‌ اصلاح قانون مطبوعات و تعطیلی یکی از دفاتر روزنامه تجمعی اعتراض‌آمیز برگزار کردند که با دخالت برخی به آتش‌افروزی و درگیری چندین‌ ساعته منجر و خسارات فراوانی به بار آورد.

وی افزود: رهبری معظم انقلاب در دیدار با مجروحین این حادثه در ۵ مرداد سال ۱۳۷۸، از چنین واقعه‌ای ابراز تأسف کرده و خواستار موشکافی این جریان عجیب شدند، چرا که بر اساس اصل ۲۷ قانون اساس تجمعات اعتراضی که مُخل مبانی اسلام و نظام اسلامی نباشد، مجاز است.

احمدی با یادآوری اینکه شهید بهشتی در راستای تصویب اصل ۲۷ قانون اساسی تلاش زیادی کرد، گفت: این شهید والامقام معتقد بود تجمعات نباید با اجازه‌ دولت باشد، چراکه در این صورت دست دولت برای جلوگیری از اظهار نظر مردم باز است. دولت می‌تواند در نظم بخشیدن به تجمعات دخالت کند و اصل آن ارتباطی به دولت ندارد.

امام جمعه جاورسیان با تاکید به آزادسازی موصل، بیان کرد: این آزادی نشانه پیروزی بزرگ رزمندگان اسلام، تقویت روزافزون جبهه‌ مقاومت، بالارفتن ضریب امنیت ملی ایران و عراق و به دنبال آن امنیت منطقه و پایان کار داعش است.

احمدی در پایان ضمن تقدیر از حمایت‌ مرجعیت عراق و تمامی رزمندگان علی‌الخصوص مستشاران نظامی سپاه قدس و در رأس همه‌ آن‌ها، سردار قاسم سلیمانی قدردانی، یاد سردار رشید اسلام «شعبان نصیری» را که در این عملیات بزرگ به شهادت رسید را گرامی‌داشت.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, آزادسازی موصل, داعش, امنیت منطقه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *