بازدید: 416 | تاریخ انتشار : 25 تیر 1396
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه مقابله با بدحجابی همت بلند مسئولین را می‌طلبد، گفت: متاسفانه بدحجابی که در جامعه ما گسترش پیدا کرده حاکی از آن است که برخی از مسئولین ما متاسفانه یا خوابشان برده یا نمی‌خواهند وضع جامعه را ببینند.
حجت‌الاسلام محمدولی رضوی‌راد مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به هفته حجاب و عفاف گفت: ما در راه حجاب خون داده‌ایم و با تمام وجود در مقابل دنیایی که مخالف اسلام و حجاب است می ایستیم و دنیای آنان را به آتش می‌کشیم.

رضوی‌راد با تاکید بر رعایت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی، گفت: حجاب یعنی پوشش برای مردان و زنان، آدمی اگر می‌خواهد در جامعه و عرصه‌های اجتماعی حضور پیدا کند باید نوع پوشش خود را مطابق با اعتقادات و باورها، نگرش به جهان هستی و هنجارها و ارزش‌های جامعه خود انتخاب کند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به سخن استاد شهید مطهری در زمینه عفاف و حجاب، بیان کرد: همانگونه که این شهید بزگوار فرمود؛ «حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است»؛ در جامعه افکار مختلفی وجود دارد که در این بین ذهن‌های مریض هم کم نیستند که با نگاه انسانی به یک زن نمی‌نگردند.

رضوی‌راد تصریح کرد: در ایران باستان پوشش سبک و اسلوب خاصی داشته و به هیچ وجه ایرانیان در برهنگی به سر نمی‌بردند.زنان ایران از دیرباز حجاب و اخلاق نیكو و پاكدامنیشان زبانزد همگان بوده است.

حجاب حریمی در برابر چشم بلهوسان

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید به اهداف دین، عنوان کرد: هدف دین از سفارش زنان به رعایت پوشش و حجاب ایجاد حریمی در برابر چشم طمع بلهوسان است، چراکه اسلام هرگز زن را به محیط خانه محدود نکرده، گرچه اولویت را برای یک زن حضور در خانه، تربیت فرزند و صَرف عاطفه مادری و همسری قرار داده ولی این به منزله محدودیت برای زن نیست.

وی در ادامه افزود: کسانی که با اسلام مخالف‌اند می‌خواهند وضع را به گونه‌ای نشان دهند که اسلام با حضور زن در جامعه مخالف است، در حالیکه اسلام با قرار دادن وظیفه تامین معاش بر عهده مرد، این مسئولیت را از دوش زن ساقط کرده است و هم این مسئله نشان دهنده کرامت و جایگاه زنان از دیدگاه اسلام است. در حالیکه آنان که مخالف اسلام‌اند زن را در کارخانجات، تبلیغات و غیره ملعبه قرار می‌دهند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی در ادامه اظهار کرد: اشتغال زن در مشاغلی که با روحیاتش در تضاد است افتخار نیست، ولی متاسفانه در این بخش غفلت شده و حتی رسانه‌ها زنانی را که به مشاغل مردانه مشغول هستند را به عنوان الگو به جامعه معرفی می کند.

رضوی‌راد به بیان سخن مقام معظم رهبری در حوزه عفاف و حجاب پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری می فرماید؛« وضع حجاب را، وضع عفاف را، وضع تقیدات و پایبندی را خانم‌ها باید مراقبت کنند؛ این وظیفه است. خودنمائی و جلوه‌فروشی، یک لحظه است و آثار سوء آن برای کشور، برای جامعه، برای اخلاق، حتّی برای سیاست، آثار مخرب و ماندگار است؛ در حالیکه ملاحظه‌ عفاف، ملاحظه‌ حدود شرعی در رفتار و حرکات بانوان، اگر چنانچه سختی‌ای داشته باشد، سختیِ کوتاهی است، اما آثارش، آثار عمیق و ماندگاری است. خود خانم‌ها خیلی باید مراقبت کنند مسئله‌ حجاب را، مسئله‌ عفاف را؛ وظیفه‌ آنهاست، افتخار آنهاست، شخصیت آنهاست

وی به بحث طراحی و مد لباس اشاره و بیان کرد: چرا در ملتی با پیشینه درخشان هزار ساله، به همراه فرهنگ غنی اسلامی که ۱۴۰۰ سال از عمر آن می‌گذرد، باید الگوهای غربی تبلیغ شود و  مد‌ل‌های غلط آنان در جامعه گسترش یابد؟ متاسفانه در این بخش از فرهنگ و داشته‌های اصیل ایرانی غافل شده‌ایم.

صیانت بخشیدن حجاب جهاد در راه خداست

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی، تصریح کرد: جهاد در راه خدا تنها سلاح به دست گرفتن نیست، ترویج مفاهیم دین از جمله طراحی لباس با معیارهای اسلامی نیز به نوعی جهاد در راه خدا است.

مسئولان صادقانه برای رفع مشکلات گام بردارند/مقابله با بدحجابی همت بلند مسئولین را می‌طلبد

رضوی‌راد در ادامه افزود: از دشمن جز دشمنی انتظار نمی‌رود اما مسئولین باید با همت بلند آستین‌ها را بالا زده و در عرصه‌های مختلف ورود کنند، و مردم هم زمانی که ببینند مسئولین صادق هستند اگر مشکلاتی وجود داشته باشد آن را تحمل می‌کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه بدحجابی که در جامعه ما گسترش پیدا کرده حاکی از آن است که برخی از مسئولین ما متاسفانه یا خوابشان برده یا نمی‌خواهند وضع جامعه را ببینند.

انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, حجاب, حجاب در ایران باستان

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *