بازدید: 205 | تاریخ انتشار : 5 مرداد 1396
مدیر کمیته امداد شهرستان خنداب گفت: مردم شهرستان خنداب در ۳ ماه نخست امسال ۴۶۳ میلیون ریال به عنوان صدقه به نیازمندان کمک کردند.
 سعید کریمی، مدیر کمیته امداد شهرستان خنداب در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، با اشاره به خدمت صادقانه کمیته امداد در راستای کمک به محرومان گفت: روحیه خدمتگزاری بارزترین مشخصه این نهاد است چرا که مهم‌ترین وظیفه کمیته امداد حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه است.

کریمی اظهار کرد: کمیته امداد با توانمند‌سازی مددجویان تحت حمایت علاوه بر ایجاد زندگی مطلوب برای آنها از گسترش فقر نیز جلوگیری می‌کند.

کمک‌های مردمی، بخشی از سرمایه کمیته امداد

مدیر کمیته امداد شهرستان خنداب تصریح کرد: کمیته امداد با حمایت مادی و معنوی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه گام ارزشمندی در راستای توانمندسازی مادی و فکری افراد تحت‌ پوشش خود برداشته که در این راستا مشارکت مردمی به عنوان بخشی از سرمایه کمیته امداد از اهمیت بسزایی برخوردار است.

کریمی در ارتباط با نحوه مشارکت مردم برای کمک به مددجویان، بیان کرد: خیرین و مردم نیکوکار می‌توانند کمک‌های خود را در قالب پرداخت‌های نقدی، غیرنقدی، صدقات و طرح های ویژه همچون همسفره، شوق زیارت، جشن‌عاطفه‌ها و جشن‌نیکوکاری در اختیار کمیته امداد قرار بدهند، کمک‌های خیرین پس از جمع آوری در هر منطقه صرف امور محرومان و نیازمندان همان منطقه خواهد شد.

مشارکت ۴۶۳ میلیون ریالی مردم شهرستان خنداب در قالب صدقات

وی در ادامه مطرح کرد: طی سال گذشته ۲ میلیارد ریال از صندوق های معابر و مشترکین شهرستان خنداب جمع‌آوری و به نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شد و در ۳ ماه نخست امسال نیز مردم این شهرستان ۴۶۳ میلیون ریال به عنوان صدقه به نیازمندان کمک کردند.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنداب با اشاره به نحوه حمایت کمیته امداد از مددجویان، گفت: هریک از مددجویان با توجه به استعداد و توانایی‌های خود از حمایت‌های کمیته امداد در قالب دریافت تسهیلات اشتغال، آموزش و دیگر خدمات بهره‌مند می‌شوند.

کریمی با تاکید به آثار مثبت توانمند‌سازی مددجویان، خاطرنشان کرد: توانمندسازی و ایجاد اشتغال علاوه بر خودکفا کردن افراد موجب می‌شود چتر حمایتی و بار مالی از روی دوش کمیته برداشته شود.

 انتهای پیام/ف

تگها: نسیم خنداب, کمیته امداد, حمایت از مددجویان, صدقات, کمک های مردمی

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *